24 Eylül 2021 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Minik Şimşekler Yeniden Sahaya İndiler

Milli Eğitim Müdürlüğü sorumluluğunda yürütülen Minik Şimşekler Projesi futbol alanında ilgi, yatkınlık ve yetenekleri olan bireylerin belirlenmesi ve yeteneklerini tam olarak geliştirmeleri için var olan eğitim ortamlarından ve fırsatlarından yararlanmalarının sağlanması ve yeni eğitim program ve ortamlarının oluşturulması amacıyla gerçekleştirilmektedir.

İlimizdeki 6-10 yaş grubu öğrenim gören öğrencilere yönelik olan bu proje 36 ay sürecektir. Okullarımızda atanamayan Beden Eğitimi öğretmenleri Halk Eğitim Merkezleri tarafından istihdam edilerek eğitici olarak görev yapmışlardır. 2019-2020 eğiti-öğretim yılında başlatılan Minik Şimşekler Ligi'ne 77 ilkokulun katılımıyla 1.400 öğrenciye spor yaptırılarak ilgi ve yetenekleri ortaya çıkarılmıştır. Dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgını sebebiyle oluşturulan karma takımların müsabakalarına mart ayında ara verilmiştir. Tepebaşı ve Odunpazarı ilçelerinde karma takımlar oluşturulana kadar toplam 438 müsabaka oynatılmış ve 2.190 gol atılmıştır.

Karma takımların müsabakaları 12 Ekim 2020 tarihinde Orhangazi Ortaokulunda başlamıştır. Tepebaşı ve Odunpazarı ilçelerindeki okullarımızdan belirlenen yetenekli öğrenciler oluşturulan karmalardan sonra yönlendirmeleri yapılacaktır.

 Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar