26 Kasım 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESTÜ Mühendislik Fakültesi "17. MEZUNLAR BULUŞMASI" GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eskişehir Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Geleneksel Mezunlar Buluşması gerçekleştirildi.

17 Ekim 2020 Cumartesi günü 17.’si çevrimiçi olarak düzenlenen “Mezunlar Buluşması” etkinliğine Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Kaytakoğlu, öğretim üyeleri, öğrenciler ve Mühendislik Fakültesi mezunları katıldı.

“Mezunlarımızla Güçlüyüz”

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Dekan Prof. Dr. Süleyman Kaytakoğlu, “Değerli mezunlarımız, sizler hem üniversitemizin hem fakültemizin tanınırlığının artırılmasında,  Üniversitemiz ile profesyonel yaşam arasında birer elçi olarak bizleri temsil ediyorsunuz” sözleri ile konuşmasına başladı. Konuşmasına “Sizleri aramızda daha sık görmekten, sizlerle çeşitli komisyonlarda ve endüstriyel danışma kurullarında birlikte çalışmaktan memnun olacağımızı ve kapılarımızın her zaman sizlere açık olduğunu belirtmek istiyorum” ifadeleri ile devam eden Prof. Dr. Kaytakoğlu, “Mezun olduğunuz bölümlerin değişen dünyanın ihtiyaçlarına cevap verebilmesi ve çağa ayak uydurabilmesi için siz değerli mezunlarımızın görüşleri bizim için çok kıymetli. Mühendislik Fakültesi olarak mezunlarımız kadar güçlü olduğumuzun bilincindeyiz. Bu nedenle mezunlarımızla iletişim halinde olmak bizleri onurlandırıyor ve güçlendiriyor” dedi.  

 “Mezunlarımız, yurt içi ve yurt dışındaki önemli pozisyonlarda bizleri temsil eden elçilerimiz.”

Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu ise Mühendislik Fakültesi Mezunlar Buluşması etkinliğinin 2004 yılından bu yana kesintisiz olarak devam ettiğini dile getirerek, etkinliğin 17 yıldan bu yana sürdürülmesini sağlayan Mühendislik Fakültesi mensuplarına teşekkürlerini ileterek sözlerine başladı. Mezunların Eskişehir Teknik Üniversitesi için önemli ve değerli olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu, “Mezunlarımız, yurt içi ve yurt dışındaki önemli pozisyonlarda bizleri temsil eden elçilerimiz. Bu yüzden mezunlarımızla olan bağımızın ve iletişimimizin çok daha güçlü ve sürdürülebilir olmasını arzu ediyoruz. Bu yüzden hem Üniversite düzeyinde hem de fakülte ve birimlerimiz düzeyinde de farklı iletişim kanalları oluşturmaya ve bu kanalları etkili biçimde kullanmaya çalışıyoruz” dedi. Covid-19 pandemisi nedeniyle uzaktan eğitim yöntemi ile güz dönemini geçirmek zorunda kaldıklarını da belirten Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu, “Öğrencilerimiz olmadan kampüsümüz, fakültelerimiz çok sessiz, umarım olumlu gelişmeler ile her şey yolunda gider ve Bahar döneminde öğrencilerimizi tekrar kampüsümüzde görebiliriz, onları çok özledik” dedi. .

Mühendislik Fakültesi eski Dekanlarından ve Elektrik Elektronik Mühendisliği Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atila Barkana ise düzenli olarak Mezunlar Buluşması etkinliğine katılmaya çalıştığını ve hem mezunlar hem de öğretim üyeleri ile tekrar görüşmekten çok mutlu olduğunu belirtti.

Öğrenci Dekanlığı Mezunlarla İletişim ve İşbirliği Birimi Koordinatörü Arş. Gör. Sevgin Aysu Balkan ise kurulma aşamasında olan Mezunlar Derneği çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.

Açılış konuşmaların ardından mezuniyetlerinin kırk, otuz, yirmi ve onuncu yılını kutlayan   mezunlara sertifikaları takdim edildi. Mezunlar ise organizasyon için teşekkür ederek, gelecek yıllarda yine yüz yüze buluşma temennisinde bulundular. Çevrim içi Mezunlar Buluşması, 2019 yılında gerçekleştirilen 16. Mezunlar Buluşması geleneksel pasta kesimi fotoğraflarının gösterimi ile sona erdi.

Ortak etkinlik sonrasında bölümler bazında gerçekleştirilen oturumlarda, öğrencilere öneri ve tavsiyelerde bulunan mezunlar, öğretim üyeleri ile hasret giderip, sohbet ettiler. Covid-19 pandemisi nedeniyle çevrim içi olarak Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilen etkinlik aynı zamanda Youtube ile canlı olarak da yayınlandı.

 Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Apart

Espark Karşısı Günlük Kiralık Apart

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.