26 Kasım 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKİŞEHİR’E İKİ KÜRESEL ÖĞRETMEN ÖDÜLÜ

ESKİŞEHİR'İN KÜRESEL ÖĞRETMENLERİ

AKS her yıl dünyanın her yerinden, mesleğine olağanüstü katkı sağlayan, farklı konuların öğretiminde mükemmellik sergileyen, öğrencilerinin gelişimine büyük katkıda bulunan ve sınıflarının dışında topluma hizmet eden öğretmenleri belirlemek amacıyla Küresel Öğretmen Ödülleri adlı yarışma düzenlemektedir. AKS  tarafından düzenlenen ve 109 ülkeden binlerce öğretmenin katıldığı bu yarışmada, ilimiz öğretmenlerinden Mehmet Gedik Ortaokulu İngilizce öğretmeni Selda Kul Baştürk ve Emine Emir Şahbaz Bilim ve Sanat Merkezi Fen Bilimleri öğretmeni Semih ESENDEMİR ödül alma başarısı göstermiştir.

Selda Kul Baştürk, Eskişehir Mehmet Gedik Ortaokulu’nda İngilizce öğretmenliği yapmaktadır. Egitim programlari ve ogretim alaninda yuksek lisans yapan Selda Kul Baştürk eTwinning projeleri yürütmektedir ve çevirim içi olarak düzenlenen öğretmen eğitimlerinde yüzlerce öğretmene web 2.0 araçları ile ilgili eğitim vermiştir. 2019 yılı eTwinning Türkiye Özel ödüllerinde 12- 15 yaş kategorisinde Türkiye birinciliği ödülü kazanmış, Milli Eğitim Bakanlığı’nın her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebi ile düzenlediği programa Eskişehir il temsilcisi olarak katılmıştır. Selda Kul Baştürk, ayrıca yaz okulu döneminden bu yana TRT EBA TV’de İlkokul İngilizce dersleri ile ekranlarda yer almaktadır.

Semih ESENDEMİR, Emine Emir Şahbaz Bilim ve Sanat Merkezi'nde Fen Bilimleri öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Geliştirdiği projelerin sonucunda 2019 yılında, CERN Uluslararası Öğretmen Programı ve Science on Stage Avrupa Bilim Festivalinde ülkemizi uluslararası platformda temsil etmiştir. Ülkemizin de üye olduğu Avrupa Okul ağı tarafından yürütülen Scientix projesi kapsamında düzenlenen STEM keşif haftası 2020 kapsamında düzenlenen uluslararası yarışmalarda, uzaktan eğitim sürecinde planladığı etkinlikler ile üç farklı yarışmada ödüle layık görülmüştür.  Ayrıca Microsoft Sertifikalı öğretmen ve Microsoft Yenilikçi Uzman Eğitmen olan ESENDEMİR, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen Bilgisi Eğitimi Bilim Dalı yüksek lisans öğrencisidir.Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Apart

Espark Karşısı Günlük Kiralık Apart

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.