20 Haziran 2021 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESTÜ’DEN ULUSLARARASILAŞMA ALANINDA ÖNEMLİ ADIM

ESTÜ’DEN ULUSLARARASILAŞMA ALANINDA ÖNEMLİ ADIM
  • 21 Kasım 2020 Cumartesi
  • 3630 kez okundu

Uşak Üniversitesi Koordinatörlüğü’nde Üniversitemiz, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin Türkiye Ulusal Ajansına başvurusu yapılan ve Ağustos 2020’de kabul edilen “Start-Up” projesi konsorsiyumun açılış toplantısı 19 Kasım 2020 Perşembe günü Uşak Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Çevrimiçi olarak gerçekleşen toplantıya Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Uluslararası İlişkiler Birimi Müdürü Doç. Dr. Saye Nihan Çabuk, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Emre Kaçmaz, Erasmus Kurum Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Burcu Yılmazel, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı. Prof. Dr. Adem Aslan, Konya Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı. Prof. Dr. Hüseyin Selçuk Halkacı, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı. Prof. Dr. Duygu Perçin Renders ile konsorsiyum ortaklarının uluslararası ilişkiler birimi yetkilileri ve personeli katıldı.

Açılış konulmasını yapan Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Üniversitesinin Erasmus projeleri açısından Türkiye’de giderek artan bir başarı grafiği gösterdiğini ifade etti. Daha önce de sanayi iş birliği ile çok başarılı Erasmus konsorsiyum projeleri gerçekleştirdiklerini ve bu yolda kararlılıkla ilerlediklerini söyleyen Rektör Prof. Dr. Savaş, bu projenin de tüm taraflar için faydalı ve sürdürülebilir olmasını diledi.

Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Uluslararası İlişkiler Birimi’nin yeniden yapılanan Eskişehir Teknik Üniversite'sinde faaliyete geçirilen ilk birimlerden biri olduğunu vurguladı.  Eskişehir Teknik Üniversitesi olarak uluslararasılaşmaya son derece önem verdiklerini de söyleyen Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu, “Üniversitemizin 2021-2025 Stratejik Planındaki temel hedeflerinden biri de uluslararasılaşma. Özellikle Erasmus+ programları bu çerçevede önemli araçlar arasında yer alıyor” dedi. Bunun yanı sıra proje tabanlı Mevlâna Projelerine büyük önem verdiklerinin altını çizen Prof. Dr. Döğeroğlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Kurulduğumuzdan bu yana bireylerin hareketliliğine imkân tanıyan Erasmus+ projeleri kapsamında her yıl hibe alıyoruz. Bu sene ilk kez KA107 alanında da Azerbaycan, Ukrayna, Çin, Rusya ve Lübnan ile gerçekleştirilecek ortaklıklar için kurumumuza bütçe aktarılmış bulunuyor. Bu noktada Start-Up projesine dâhil olmaktan da büyük bir memnuniyet duyuyoruz.  Bu süreç, sadece uluslararası değil ulusal paydaşlarımızla iş birliği sağlaması açısından da oldukça kıymetli. Projenin başarılı bir biçimde hayata geçirilmesi temenni ediyor, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. ”

Konsorsiyum kapsamında 2020 -2024 yılları arasında Avrupa Birliği üyesi ülkelerde en az 26 öğrencinin staj hareketliliği, 10 personelin ders verme hareketliliği ve 10 personelin eğitim alma hareketliliği faaliyetine katılması öngörüldü. Bu kapsamda taraflarca belirlenecek ortak kriterler ve esaslar dâhilinde öğrenim staj hareketliliği, personel eğitim alma hareketliliği ve personel ders verme hareketlilikleri gerçekleştirilecek. İlk hareketlilik 2020-2021 döneminde gerçekleşecek.Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar