17 Ocak 2021 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle Atatürk Anıtına Çelenk Sunuldu

24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle Atatürk Anıtına Çelenk Sunuldu
  • 25 Kasım 2020 Çarşamba
  • 2845 kez okundu

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Vilayet Meydanına çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Vilayet Meydanında düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Ferhan Odabaşı, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özden Tezel, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Çelenklerin anıta sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini ilişkin konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, tüm öğretmenlerin gününü kutladı. Cırıt, "Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin 92. yıl dönümünü kutlamaktayız. Bu anlamlı gün 39 yıldır her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü olarak kutlanmakta ve ülkemizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü büyük bir onur ve gururla Başöğretmen olarak anmaktayız.

Geleceğimizin, aydınlık yarınlarımızın mimarı saygıdeğer meslektaşlarım;

Öğretmen, ilmin ve bilimin sembolüdür. Karşılıksız seven, kalbi sevgiyle dolu, olmazı başaran, cehalete dur diyen, bilgi, inanç, ruh verip karanlığı kovan, geleceğin güveni, geçmişten ders alan, cıvıl cıvıl gözleri umut ışığı olan, çaresizliğin filizlendiği yerde ümit, korkunun mayalandığı yerde yürek, güçsüzlüğün güçlendiği yerde bilek, öksüz ve yetim yavrulara sımsıcak kucak açan yüce ve kutsal bir mesleğin mensubudur öğretmen.

Öğretmen önderdir, liderdir, anadır, babadır. Öğretmen, Mehmedimin elinde çağlar açan kılıç,  doktorumun elinde derman dağıtan neşter, mimarımızın ve mühendisimizin elindeki pergel ve cetveldir.

Öğretmen, ressamın elindeki fırça, tuvalindeki renk, bestekârımın en içli şarkısında nağme, hattatımın ve nakkaşımın elinde kalem, gençliğimin damarlarındaki asil kandır.

Öğretmen Fatih'tir, İbn-i Sina'dır, Mimar Sinan'dır. Öğretmen 24 Kasım 1928'de kara tahtanın başında alfabenin harflerini öğreten, milletin öğretmeni Başöğretmen Atatürk'tür. Öğretmen irfandır, namustur, vicdandır, adalettir, dürüstlüktür. Öğretmen buram buram tüten vatan sevgisi, burcu burcu kokan Türk-İslam medeniyetidir. Öğretmen bayraktır, vatandır, İstiklal Marşı'dır. Öğretmen müspet ilimin öncüsü, yenilik ve ilkelerle muasır medeniyet yolunun yolcusudur." dedi.

İl Müdürümüz Hakan Cırıt sözlerine son verirken, "Aramızdan çeşitli sebeplerle ayrılarak; özellikle vatan haini cani terör örgütleri tarafından şehit edilerek ahirete intikal eden aziz öğretmenlerimizi, minnet, şükran ve rahmetle anarken, emekli olan değerli meslektaşlarımıza, mesleğe yeni atılan genç arkadaşlarımıza ve tüm eğitim camiamıza sonsuz başarı, sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Bu anlamlı günü gönülden kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." dedi.Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Apart

Espark Karşısı Günlük Kiralık Apart

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.