17 Ocak 2021 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu Üniversitesi’nden girişimcilere destek

Anadolu Üniversitesi’nden girişimcilere destek
  • 26 Kasım 2020 Perşembe
  • 2910 kez okundu

Köklü akademik geçmişi, nitelikli eğitim kadrosuyla Anadolu Üniversitesi, gerçekleştirdiği protokoller aracılığıyla ülkemizin kalkınması ve gelişmesi noktasındaki çalışmalarına devam ediyor. Bu amaçla Anadolu Üniversitesi ve T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında da bir iş birliği protokolü imzalandı. KOSGEB tarafından girişimcilere çevrim içi eğitim verilmesini amaçlayan protokolü Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal ve KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt imzaladı. 

Rektör Erdal: “Girişimciliğin gelişmesi için destek olacağız”

Küçük ve orta ölçekli sanayicilerimizin ülkemizin üretimde, istihdamda ve ihracatta bel kemikleri olduğunu vurgulayan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, protokol imza töreninde konuşmasına şöyle devam etti: “Ülkemizin hedefleri çerçevesinde KOSGEB’in çok önemli bir misyonu var.  Biz de Anadolu Üniversitesi olarak gerçekleştirdiğimiz protokol ile girişimcilerin eğitimine akademik destek vermekten son derece mutluyuz. Bu proje var olan iş birliğimize yeni bir boyut kazandıracak ve hem Türkiye’de hem de yurtdışında girişimciliğin gelişmesi ve ilerlemesi, küçük ve orta ölçekli işletmelerimizin giderek büyümesi konusunda yürütülen çalışmalara katkı sağlayacak. Bu iş birliği için KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, eğitimleri hazırlayan Prof. Dr. Zafer Erdoğan ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.” 

Prof. Dr. Uzkurt: “Girişimciler Anadolu Üniversitesi ve KOSGEB’in desteği ile kendi işlerinin patronu olacak”

Anadolu Üniversitesi ve KOSGEB arasında girişimcilik eğitimlerinin çevrim içi yürütülmesine dair bir protokol imzalandığını aktaran KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt imza töreninde şunları söyledi: “Daha öncesinde Anadolu Üniversitesinin alt yapısını hazırlamış olduğu bir çevrim içi bir eğitim sistemimiz vardı. Geçtiğimiz yıl 110 binin üzerinde girişimci adayımız bu eğitimi tamamladı. Bu sayının önemli bir kısmı da sertifikalarını alarak KOSGEB’ten girişimci desteğini almaya hak kazandı. KOSGEB’te 15 binin üzerinde girişimci adayı aldığı destek ile işini kurdu. Önümüzdeki yıllarda da ümit ediyoruz ki bu girişimciler KOSGEB’in desteği ile kendi işlerinin patronu olacaklar. Bu protokolle beraber İngilizce ve Arapça olarak hazırlanacak olan bu girişimcilik eğitimleri vasıtasıyla eğitimlerin yurt dışına açılması için bir adım atmış olacağız. Bir noktada bu girişimcilik eğitimleri üniversitelerde girişimcilik derslerinde referans olacak. Yurt dışında KOSGEB muadili başka kurumlarla görüştüğümüzde bu eğitimlerin kendi dillerinde de verilmesi konusunda istekler olduğunu gördük. Bu açılımı yaprak KOSGEB’le birlikte diğer ülkelerde de ülkemizin ve çalışmalarımızın etkinliğini arttıracağız.”

Protokol kapsamında Avrupa Birliği FRİT (Facility for Refugees) Fonu dahilinde Dünya Bankası tarafından yürütülen “Geçici Koruma Sağlanan Suriyeliler ve Türk Vatandaşları için İşletmelerin ve Girişimciliğin Geliştirilmesi” projesi kapsamında girişimcilik eğitim modülleri Anadolu Üniversitesi tarafından Arapça ve İngilizceye çevrilerek eğitim adaptasyonu sağlanacak. Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Apart

Espark Karşısı Günlük Kiralık Apart

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.