18 Nisan 2021 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bibliyofil’de Borges’in “Düşsel Varlıklar”ı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Kurumsal İletişim Uygulama ve Araştırma Merkezi Medya Birimi tarafından Üniversitenin resmi YouTube kanalı için üretilen video içeriği “Bibliyofil”in yeni bölümüne ESOGÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Fatma Sevinç Erbaşı konuk oldu.

Arjantinli Yazar Jorge Luis Borges’in “Düşsel Varlıklar” eserini değerlendiren Doç. Dr. Fatma Sevinç Erbaşı bu kitabın tarih, mitoloji ve edebiyat araştırmacıları için önemli bir başvuru kaynağı olduğunu kaydetti. Doç. Dr. Erbaşı, insanlık tarihi boyunca insan düş gücünün ürettiği fantastik varlıkları ele alan ve her birinin düşünce tarihi açısından ne anlama geldiğini değerlendiren kitabın tarihi kaynakları, belgeleri referans alarak bir inceleme yaptığını kaydetti. Bugünden baktığımızda oldukça sıra dışı görünen bu bilgilerin özellikle Orta Çağ’da gerçek kabul edildiğini ve bunun bize insanlığın düşünce tarihi ve psikolojisi açısından önemli veriler sunduğunu ifade etti.

 Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar