18 Nisan 2021 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bibliyofil’de Öğretmenler ve Veliler İçin Kitap Tavsiyesi: “Öğretmenliğime Notlar”

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Kurumsal İletişim Uygulama ve Araştırma Merkezi Medya Birimi tarafından Üniversitenin resmi YouTube kanalı için üretilen video içeriği “Bibliyofil”in yeni bölümüne ESOGÜ Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Mine Sönmez Kartal konuk oldu.

Eğitimci ve yazar Müjdat Ataman’ın “112-Öğretmenliğime Notlar” isimli kitabını anlatan Dr. Öğr. Üyesi Mine Sönmez Kartal eserde bir öğretmenin deneyimleri üzerinden ortaya konan 112 tavsiyenin yer aldığını belirtti. Kişisel gelişim türünde sınıflandırılan bu kitabı bir eğitimci gözüyle değerlendiren Dr. Öğr. Üyesi Mine Sönmez Kartal, eserin yalnızca öğretmen ve öğretmen adaylarına değil ailelere de hitap ettiğini ifade etti. Çocukların öğretmenlerinin onlara yaşattığı duyguları hiçbir zaman unutmadığına dikkat çeken Dr. Öğr. Üyesi Kartal, gülümseyen, çocukları anlayan, sevgi kültürünü aşılayan bir öğretmen olmanın kitapta da vurgulandığını belirti. Dr. Öğr. Üyesi Kartal, “İyi öğretmenler, iyi okuyucular arasından çıkar.” sözleriyle okumanın önemine de vurgu yaptı.

 Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar