18 Eylül 2021 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu’dan “15 Temmuz İhaneti ve Bir Neslin İmhası” konferansı

Tarih boyunca esareti kabul etmeyen yüce Türk milletinin direniş günü olan 15 Temmuz’un konu alındığı “15 Temmuz İhaneti ve Bir Neslin İmhası” adlı konferans çevrim içi ortamda gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haşim Şahin’in üstlendiği konferansa, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Yılmaz konuşmacı olarak katıldı.

Prof. Dr. Haşim Şahin: “Vatan ve millet bilinci konusunda toplumumuzla ne kadar övünsek azdır”

15 Temmuz 2016 günü milletimizin kahramanca direnişine bizzat şahit olduğunu ifade ederek açılış konuşmasına başlayan Prof. Dr. Haşim Şahin: “Darbeye karşı milli direnişin ne demek olduğunu, nasıl ve ne şekilde yaşandığını bizzat gördüm. O sebeple hangi görüşe mensup olursa olsun vatan ve millet bilinci konusunda toplumumuzla ne kadar övünsek azdır” dedi.

Prof. Dr. Yılmaz: “İlmin ışığından hiçbir zaman uzak kalmayın”

Konuşmasında tarihi olaylara ve bu olaylar karşısında Türk milletinin verdiği yüksek mücadeleye de değinen Şahin’in ardından söz alan On Dokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Yılmaz ise konuşmasında 251 şehidimize rahmet ve 2193 gazimize şükranlarını ilettiğini ifade etti. Prof. Dr. Yılmaz, 15 Temmuz gibi tarihte binlerce örnekle karşılaşıldığını ve en tehlikeli insan tipinin az anlayıp çok inananlar olduğunu söyledi.  Din adı altında çoğu ülkedeki yasadışı yapılanmalara örnekler de veren Prof. Dr. Yılmaz konuşmasını şu şekilde noktaladı: “Biz 15 Temmuz’un üstesinden güçlü irademizle geldik. Ama asıl iş şimdi başlıyor, daha fazla toparlanmamız lazım. Dolaylısıyla bir bütünleşmeye mutlak suretle ihtiyacımız var. Tekrardan şehitlerimize rahmet diliyorum.”

Konuşmacı Haşim Şahin, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’ın teşekkürlerini ileterek Demokrasi ve Milli Birlik gününde düzenlenen konferansa katılımlarından dolayı Prof. Dr. Metin Yılmaz’a belge takdiminde bulundu. Arzu edenler 15 Temmuz ihanetinin ele alındığı konferansa Anadolu Üniversitesi YouTube kanalı üzerinden (http://ana.do/3mr) erişebiliyor.

 Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar