18 Eylül 2021 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Proje Yarışmasında Türkiye 2’ncisi Olan "Meteor Avcısı"nı Tanıttılar

Proje Yarışmasında Türkiye 2’ncisi Olan "Meteor Avcısı"nı Tanıttılar
  • 29 Temmuz 2021 Perşembe
  • 2267 kez okundu

Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Elif Aydoğmuş, Furkan Batı ve Ulaş Aksoy beraberlerinde Okul Müdürü İlhami Can ve danışman öğretmenleri Hamit Yılmaz ile birlikte TÜBİTAK 2204 C Kutup Araştırmaları Proje yarışmasında finale kalarak Türkiye ikinciliği derecesini elde eden "Meteor Avcısı" isimli insansız hava aracını tanıtmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt'ı makamında ziyaret ettiler.

MA 26'nın üzerine yerleştirilen görüntüleme ve metal dedektör sistemleri ile Antarktika'da meteor arama faaliyetleri yapan insansız bir hava aracı olduğunu ifade eden Okul Müdürü İlhami Can, "Bu görevini yerine getirirken ihtiyaç duyduğu tüm enerjiyi üzerine yerleştirdiği güneş panelinden sağlıyor ve uçuşunu önceden girilen rota üzerinde otonom olarak gerçekleştiriyor. MA 26 sayesinde Antarktika'da meteor arama faaliyetleri çok daha hızlı modern ve özgün bir yöntem ile gerçekleştirilecek." dedi.

İnsansız hava aracı MA 26'yı inceleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt, "Öğrencileri tebrik ederek, göklere imzamızı atacak öğrencilerimize, geleceğimizin mühendislerine ve ülkemizin gelişmiş beyin gücüne inanıyoruz. Onlara olan bu güvenimizle elimizden gelen tüm desteği kendilerine veriyoruz. Geleceğe sağlam adımlar atan öğrencilerimizin başarılarının katlanarak artmasını temenni ediyorum. Onlara destek veren danışman öğretmenleri Hamit Yılmaz'ı, Arif Özkan'ı, Okul Müdürü İlhami Can'ı ve ailelerini tebrik ediyorum. Ayrıca bizlerle yol arkadaşlığı yaparak çalışmalarımıza destek veren Kalyon Holding ve Baykar Savunma'ya da teşekkür ediyorum" dedi.

 Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar