21 Ekim 2021 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BİLSEM’LER, AB GENÇ BİLİM İNSANLARI YARIŞMASI’NDA BİRİNCİ OLDU

BİLSEM, Anadolu lisesi ve Anadolu imam hatip lisesi öğrencilerinin de yarıştığı AB Genç Bilim İnsanları Yarışması'nda, Malatya BİLSEM öğrencisi Feridun Balaban birinci oldu. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Fuat Sezgin BİLSEM öğrencisi Sertaç Çeküç ikinci, Cağaloğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Emirhan Kurtuluş ise üçüncülük elde etti.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) ulusal koordinatörü olduğu yarışmaya 34 ülke, 114 projeyle katıldı. 
 
Yarışmada Malatya BİLSEM öğrencisi Feridun Balaban, fizik alanında "Çok Katmanlı Güneş Pillerinde Üst Katman Olarak Bor ve Azot Katkılı Elmas Benzeri Karbonun Spektral Tepkisi ve Verimliliğinin Araştırılması" projesiyle hem birincilik hem de Wolfram özel ödülünü kazandı.
 
Yarışmada İstanbul Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Fuat Sezgin BİLSEM öğrencisi Mehmet Sertaç Çeküç, kimya alanındaki "Mikro Akışkan Sensör Geliştirme" projesiyle ikincilik ödülünü kazandı. İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi öğrencimiz Emirhan Kurtuluş ise "Derin Öğrenmeyle Cerrahi Planlama" projesiyle yazılım alanında üçüncülük ödülünü ve Wolfram özel ödülünü Türkiye'ye kazandırdı. 
 
Matematik alanında Wolfram özel ödülünü alan bir diğer öğrenci ise Kovid-19'a "Yönelik Matematiksel Karar Algoritmaları" projesiyle İstanbul Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi ve Beşiktaş BİLSEM öğrencisi Zeynep Parla Parmaksız oldu.
 
Yine yazılım alanında ortaya koyduğu Çizgelere Yönelik Algoritma Önerisi ile Olcay Oransoy, Wolfram özel ödülü aldı.


Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar