29 Kasım 2021 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

EAL’de Bilim söyleşisi

EAL’ de bilim ve Küçük Prens’in geldiği gezegen olan Astroid B-612 hakkında  söyleşi gerçekleşti.

Bugün müzemizde ve okulumuzda değerli bilim insanı Mehmet Emin Özel'i ağırladı..

Başta NASA  olmak üzere dünyanın en önemli bilim merkezlerinde,TUBİTAK ve  pek çok üniversitede çalışmış bir duayen olan Mehmet Emin Özel, bilgi ve deneyimlerini öğrencilerimizle paylaştı.

Okulumuzun Uzay ve Havacılık Kulübü öğrencilerine hitaben uzaydaki son gelişmeler hakkında bilgi verdi. Özellikle Küçük Prens'e dair çalışmaları, kitaptaki Türk Astronom imgesinin peşine düşüp, Astroid B-612'yi keşfeden kişiyi tarihin tozlu sayfalarından çıkarıp bize tekrar hatırlatması hem Küçük Prens müzesi hem de öğrencilerimiz için son derece kıymetliydi.
Danışman öğretmenlerimiz Ufuk Güven ve Ali Lidar eşliğinde okulumuzda bir dizi etkinliğe katılan Mehmet Emin Hoca; Lise öğrencilerine projeler konusunda her türlü desteği seve seve vereceğini söyledi. Sözlerini umarım Uzay’a gidecek Astronotlar sizin içinizden birileri olur diyerek tamamladı.

Müzemizi ve okulumuzu onurlandıran Mehmet Emin Özel hocamıza, okulumuz adına Tepebaşı İlçe Milli eğitim Şube Müdürü Orhan Kemal Karakuş  tarafından Plaket ve Çınaraltı Dergisi ile Küçük Prens kitabı takdim edildi.

 Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar