16 Haziran 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Keşif - Çanakkale Sinema Filmi 19 Ekim’de Sinemalarda!

Keşif - Çanakkale Sinema Filmi 19 Ekim’de Sinemalarda!
  • 27 Eylül 2018 Perşembe
  • 2994 kez okundu

Üç genç mistik bir bilgisayar oyunu ile kendilerini keşfetmek için zamanın farklı bir dilimine yolculuk yapar. Gençler kendilerini Çanakkale Savaşı’nın yaşandığı dönemde bulurlar. Volkan Kocatürk’ün yönetmen koltuğunda oturduğu, Sude Zulal Güler, İbrahim Yıldız ve Burak Can’ın başrollerinde yer aldığı filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Yurdaer Okur, Pelin Akil, Rüzgar Aksoy gibi isimler yer alıyor. 

KEŞİF

Birbirinden tamamen farklı hayatları ve farklı sorunları olan üç genç.. Esma, Berk ve Hasan… Keşif isimli mistik bir oyun aracılığıyla kendilerini önce zaman çarklarının içinde, ardından Çanakkale’de bulurlar. Keşfetmeleri gereken bir şeyler vardır ama ne?

Esma, bir sene önce kanserden babasını kaybetmiş ve annesinin işi nedeniyle Yalova’ya taşınmıştır. Vaktinde babasını ve insanları kurtarma arzusuyla hep doktor olmak istemiş ama babasını kaybedince tüm ideallerinden vazgeçmiştir.

Berk, dışarıdan harika bir hayata sahip, zengin ve popular bir çocuktur. İstanbul’da şık bir evde yaşar, okula şoförle gidip gelir ama sevgi ve ilgiden o kadar uzak büyümüştür ki içindeki öfke dinmek bilmez.

Hasan ise, Bitlis-Tatvan’da yaşayan oldukça düşük gelirli bir ailenin tek oğludur. Kardeşlerine bakmak için babasının tamirhanesinde çalışmak zorundadır. En büyük hayali uzay mühendisi olmak olsa da yaşadığı koşullarda bunun sadece bir hayal olduğunun farkındadır…

Bu üç gencin tek ortak özelliği, üçünün de hayattaki sorunlardan kaçmak için bilgisayar oyunu oynamasıdır.

Ayrı ayrı oyun oynayan üç gence de Keşif ‘ten mesajlar gelmeye başlar. Keşif karşıdakinin hayatıyla ilgili de bilgiye sahip bir çeşit yapay zekadır ya da mistik bir uygulama…

Keşif’ten gelen mesajları cevapladıkça Keşif onları daha da içine almaya başlar ve en sonunda üçü de kendilerini devasa zaman çarklarının ortasında bulurlar. Burası bir çeşit evrenin zaman makinasıdır. Her kapı farklı bir seçime, her seçim başka bir sonuca çıkmaktadır. Kapılarla ve çarklarla dolu bu uçsuz bucaksız alan onlara az sonra yaşayacakları deneyimin bir nevi habercisidir.

Zaman çarklarındaki kapıdan 1915 yılı Çanakkale’sine çıkan gençler ne birbirlerinden ne de ne yapacaklarından habersizdirler. Bir taraftan durumu anlamlandırmaya diğer taraftan hayatta kalmaya çalışacakları bir yolculuğa başlarlar. Şifreleri takip ederek buldukları cihaza göre bu oyunda72 saatleri ve ulaşmaları gereken bir hedefleri vardır. Ancak yolculuk bir noktadan sonra oyun olmaktan çıkar ve gençler kendilerini hem fiziksel hem de ruhsal olarak bir savaşın ortasında bulurlar. Keşif yolculuğunda karşılarına çıkan karakterler ve başlarında gelen olaylar, onların hayata başka açıdan bakmasını sağlayacak ve yaşamlarını anlamlandırmalarına olanak sağlayacaktır.

“Başkasını yenen kişi güçlüdür, kendini yenen kişi kahramandır”

 



Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sinema Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar