20 Temmuz 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TÜRK İŞİ DONDURMA Avrupa’da Vizyona Giriyor

TÜRK İŞİ DONDURMA Avrupa’da Vizyona Giriyor
  • 10 Nisan 2019 Çarşamba
  • 4045 kez okundu

Tek istedikleri ülkelerine dönmek olan iki yakın arkadaşın, memleketlerinden binlerce kilometre ötede verdikleri mücadeleyi anlatan “Türk İşi Dondurma”, 11 Nisan tarihinde Avrupa’da altı ülkede vizyona giriyor.

Birinci Dünya Savaşı sırasında Avustralya’da yaşayan biri dondurmacı diğeri deveci iki Türk’ün hayatı, İngilizlerin kendi saflarında savaşmaları için Anzak askerlerini toplamak üzere kasabaya gelmeleriyle değişir. Savaş çıkmıştır ve ülkelerine dönüp destek vermek isteseler de sonuç herkes için çok acı olur.

Gerçek bir olaydan esinlenerek sinemaya uyarlanan Türk İşi Dondurma, 11 Nisan’dan itibaren Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Fransa ve Hollanda’da vizyona giriyor.

Yapımcılığını Dijital Sanatlar’ın üstlendiği, Can Ulkay’ın yönettiği filmde Ali Atay, Erkan Kolçak Köstendil, Şebnem Bozoklu ile birlikte Will Thorp başrolleri paylaşırken, oyuncu kadrosunda Caner Kurtaran, Marleen Mathews, Tristan Alexander, James Farley, Alma Terziç, Carl Warthon yer alıyor. Filmin müziklerinde ise Fahir Atakoğlu imzası bulunuyor.

Türk İşi Dondurma’nın “CinedeX” dağıtım şirketi aracılığıyla Avrupa’da altı ülkede başlayan vizyon yolculuğu önümüzdeki haftalarda yeni ülkelerin eklenmesiyle devam edecek.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sinema Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar