2 Mart 2021 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ALİM YAPIM’DAN YENİ FİLM PROJESİ: I GO TO SCHOOL

ALİM YAPIM’DAN YENİ FİLM PROJESİ: I GO TO SCHOOL
  • 10 Şubat 2021 Çarşamba
  • 2177 kez okundu

Ortak yapımcılığını Alim Yapım’ın üstlendiği ve oyuncu kadrosunda Ramazan Amantay ve Nurlan Koyanbayev gibi isimlerin yer aldığı Türkiye-Kazakistan ortak yapımı “I Go to School” filminin çekimleri yakında Alanya’da başlayacak.

İlham veren projelerin izini süren dinamik bir ekiple 2020’nin ilk yarısında yola çıkan Alim Yapım, global işlerine hız kesmeden devam ediyor. Kurulduğundan bu yana kısa sürede “Kazak İşi Türkiye’de (Kazakh Business in Turkey)” ve “Kim Bu Mitat?” filmleriyle sektöre hızlı ve kararlı bir giriş yapan Alim Yapım, çekimleri yakın zamanda Alanya’da başlayacak olan I Go to School filminin hazırlıklarını sürdürüyor.

Filmin Yapımcılarından Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e Ziyaret

Filmin hazırlıkları için Alanya’ya giden filmin ortak yapımcıları Kadir Doğulu ve Nurlan Koyanbayev, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e bir ziyarette bulundu. İkiliden film ve hazırlık süreci hakkında bilgi alan Yücel, Kadir Doğulu ve Nurlan Koyanbayev gibi iki önemli ismi ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirtti ve “Türk devletlerinde yayınlanacak filmin hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Alim Yapım’ın kurucusu başarılı oyuncu Kadir Doğulu ile Kazakistan’ın ünlü şovmen ve oyuncusu, ayrıca en büyük yapım şirketi KazTeleProduct’ın sahibi Nurlan Koyanbayev’in üstlendiği Türkiye-Kazakistan ortak yapımı I Go to School filmi Türk ve Kazak dostluğunda yapılacak yeni bir proje olacak. Yönetmenliğini Anvar Matzhanov’un senaristliğini ise Sabit Rakhimbayev’in yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Ramazan Amantay ve Nurlan Koyanbayev yer alıyor. 

Yerelde olduğu kadar yurt dışında da gerçekleştirdiği projelerini başarıyla sürdüren Alim Yapım’ın Türk-Kazak ortak yapımı Kazak İşi Türkiye’de filminin devamı niteliğinde sayılabilecek I Go to School, İstanbul’da kaybolan bir çantanın peşine düşen Kazak Yerkoş ve Aliya’nın Alanya’ya dek uzanan yolculuklarında başlarından geçen maceraları konu ediniyor.

Çekimleri yakın zamanda Alanya’da başlayacak filmin, yıl içerisinde Türk devletlerinde vizyona girmesi planlanıyor.

 

 

Alim Yapım Hakkında

Bir şirket kurma fikri ne zaman doğar? 

Dışarıdan yeterli hizmeti alamayınca mı? 

Bahanelere çözüm üretebilme fikri gelişince mi? 

Doğru yerde doğru zamanda doğru insanlar bir araya gelince mi? 

Peki doğru dediğimiz şey ne? Ve aslında doğru da bir illüzyonsa....

Alim Yapım, bu bilinçle 2020 yılının ilk yarısında hayatta yer bulmuş bir yapının taşıdır. 

Kaynağının farkında olarak bahane üretmek yerine, çözümler düşünen, ilham veren projelerin izini süren dinamik, eğlenceli, farkındalığı yüksek, yetenek avcılığının altını dolduracak, başarının sürekli kılınacağına inanan bir ekiple yola çıkan Alim Yapım, sektörün deneyimli isimlerini çatısı altına toplayarak, “şimdi yeni şeyler söylemek” istiyor.Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sinema Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar