23 Mayıs 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ÇOCUKLAR ÇEVRE BİLİNCİ KAZANIYOR

Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından okullarda gerçekleştirilen çevre ve atık yönetimi eğitimleri devam ediyor.

“Çevre Bilinci Çocukken Başlar!” sloganı ile yola çıkan Tepebaşı Belediyesi, çocuklarda çevreye yönelik farkındalık yaratılmasına yönelik çalışmalarına devam ediyor. Çevreye duyarlı bireyler yetiştirmek için özellikle atık yönetimi konusunda eğitim çalışmaları düzenleyen Tepebaşı Belediyesi, 2017 yılında 9 okulda 840 öğrenciye çevre eğitimi gerçekleştirdi.  Mart ayı sonuna kadar 6 okulda daha eğitimler devam edecek.

2017 yılı şubat ve mart aylarındaki çevre eğitimleri Anadolu Üniversitesi Çevre Mühendisliği öğrencileri ile birlikte gerçekleştirilmek üzere programlandı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri ile Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında görevli öğrenciler okullarda; atık yönetimi (ambalaj atıkları, bitkisel atık yağlar, atık piller, elektronik atıklar) çevresel problemler,  enerji verimliliği ve küresel iklim değişikliği etkileri, nedenleri ve çözüm önerileri hakkında detaylı bilgiler veriyorlar.

Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri bundan sonraki dönemlerde de belediye ve üniversite işbirliği ile yapılan güzel çalışmaların devamlılığının sağlanacağını belirterek, öğrencilerden ve çevre eğitimlerinden yana memnuniyetlerini dile getirdiler.

Eğitimlerin yanı sıra Tepebaşı Belediyesi’nin anlaşmalı çalıştığı, ambalaj atıklarının toplanması işini yürüten organize sanayi bölgesindeki toplama ayırma tesisine de okullardan yoğun ilgi var. Tesis gezisi ile öğrenciler toplanan ambalaj atıklarının tesise girişinden hammadde olarak kullanılıncaya kadar hangi aşamalardan geçtiği, ekonomiye ne kadar katkı sağladığı hakkında yerinde görerek bilgi sahibi oluyorlar. 2017 sene başından bu yana 5 okul 292 öğrenci tesis ziyaretine katılmış bulunuyor.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar