28 Mayıs 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehirdeki Görmezden Gelinen Sorun: BOŞ ARSALAR

Eskişehirde görmezden gelinen bir sorunda boş arsalar.. Bu arsaların bir bölümünün sahibi ortalıkta yok, diğer bölümü ise inşaat için ruhsat verilmiş üzerindeki bina yıkılmış, yada yıkılıp kazılıp o şekilde bırakılmış alanlar.. Bu alanlar çöp konusunda yaşanan sıkıntılarda ilk etapda vatandaşlar için can simidi olarak kullanılıyor olsa da buralarda oluşan çöp yığınları toplanmayarak birikmeye ve çevre kirliliğine neden oluyor. Halk sağlığının bu şekilde hiçe sayıldığı boş arsalarla ilgili defalarca bu sütunlardan ve yine yerel yönetimlerin iletişim birimlerine bilgi verip çözüm getirilmesi gerektiğini defalarca hatırlattık. Ancak geçen sürelerde bir kaç arsaya çevresini duvarla kapatın, kapatmazsanız belediyemiz kapatarak size bunun ücreti faturalandırılacaktır denilerek önlem alınmış. Ancak burada hangi kriterleri baz aldılar ve diğer pek çok boş duran alan ile ilgili neden böyle bir çalışma faaliyete geçirmezler? Konuyu İstikbal Gazetesi sütunlarına taşıyarak tekrar dikkat çekti..

Arsalar çöplük gibi

Yıkımı yapılan ve kaderi ile baş başa bırakılan inşaat alanlarının kısa sürede atıklarla doldurulmasına tepki gösteren Eskişehirliler “Kent merkezinde oluşturulan bu çirkin manzaranın sorumlularının bir an önce tespit edilerek cezalandırılmalarını istiyoruz” diyerek sorumlu belediye yetkililerini göreve davet etti. Şehrin çeşitli yerleşim birimlerinde bu tür çirkin manzara ile karşılaşmanın da mümkün olduğuna işaret eden vatandaşlar “Güzelim şehrimizi kirletmeye kimsenin hakkı yoktur. Bu kişilere kesinlikle göz yumulmasın. Herkes çevre kirliliğini önleme konusunda üzerine düşen görevi mutlaka yerine getirmelidir” diye konuştular.

 

istikbalGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar