28 Mayıs 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İstanbul Orman Fakültesi Öğrencileri Eskişehir Ormanlarında

​İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi son sınıf öğrencileri Eskişehir’e gelerek ormanlık alanlarda teknik bir gezi yaptı.

4 gün boyunca Eskişehir’de kalan 40 kişilik kafileye Prof.Dr Tolga Öztürk ile Orman Bölge Müdürlüğü Mühendisi Hüsamettin Yurtseven başkanlık etti. Geziye Orman İdaresi ve Planlaması Şube Müdürü Seyhan Aydoğdu da katıldı.
Çatacık, İnünü, Kalabak, Kırka ve Mihalıççık ormanlarını, Orman Fidanlığını, Kent Ormanını ve Kırka Boraks tesislerini gezen kafile, bunun dışında şehrin tarihi ve turisttik yerlerini de görme fırsatı buldu.

İstanbul yolunda karşılanan kafile ilk önce Metristepe’ye çıktı. Daha sonra İnönü ilçesi meşe ormanlarındaki uygulamalar yerinde görüldü. 2. Gün orman fidanlığındaki üretim çalışmaları incelendi, Orman Toprak ve Ekolojileri Enstitüsü görüldü ve Sunta fabrikası gezildi. 3. Gün, dünyaca ünlü, ormancılık literatürüne girmiş Çatacık ormanlarındaki çalışmalar yerinde görüldü. Burada Başmühendis Dr.Nejat Çelik, Ormanlardaki kayaç, toprak yapısı ve yetişme ortamı konusunda bilgi verdi. 4. Gün ise Seyitbalgazi külliyesi, kırka Bor Madeni, Yazılıkaya ve Kırka karaçam ormanları görüldü.

Teknik gezinin bir bölümüne katılan Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Teknik Gezi ekibini Eskişehir’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Misafirlere Eskişehir ve Afyonkarahisar illerindeki ormancılık çalışmalarından örnekler verdi. İç Anadolu da ormancılığın zor iklim şartlarına rağmen başarı ile yürütüldüğünü anlattı. Bölge Müdürü Recep Temel’in etrafına toplanan öğrenciler ise Orman mühendisliği mesleği ve çalışma ortamı ile ilgili sorular sordular.

Derslerde teorik olarak öğrendikleri bilgilerin uygulamalarını da gören öğrenciler, Eskişehir’in güzelliğinden ve gördükleri sıcak ilgiden memnun kalarak şehirden ayrıldılar.

Teknik gezinin bazı bölümlerinde Bölge Müdür Yardımcıları Zeki Öztürk, Adil Koçaslan, Metin Topçu, Fidanlık Müdürü Metin İnan ve Mihalıççık Orman İşletme Müdürü Gazi Çetin’de bulundular.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar