23 Nisan 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Odunpazarı’nın Atık Getirme Merkezi 14 çeşit atık topluyor

Odunpazarı’nın Atık Getirme Merkezi 14 çeşit atık topluyor
  • 1 Ağustos 2018 Çarşamba
  • 623 kez okundu

Çevre projeleriyle adından söz ettiren Odunpazarı Belediyesi’nin yaptığı 14 grup atığın toplanabileceği ‘Atık Getirme Merkezi’ atıkları toplamaya devam ediyor. Odunpazarı Belediyesi Atık Getirme Merkezinde şimdiye kadar 475 litre Bitkisel atık yağ, 1.570 kg. atık elektrikli ve elektronik eşya, 3.400 kg atık pil ve batarya ve 120 kg floresan lamba toplandı.

Çevre projeleriyle adından söz ettiren Odunpazarı Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı 14 grup atığın toplanabileceği ‘Atık Getirme Merkezi’ atıkları toplamaya devam ediyor.  

75. Yıl Mahallesi Selami Vardar Bulvarı’na yapılan Atık Getirme Merkezi’nde kağıt -karton, plastik, metal, cam ve ahşap atıklarında arasında olduğu 14 grup atık toplanıyor. Ayrıca vatandaşlarda bu atık merkezine atıklarını bırakabiliyor. Atık Getirme Merkezi’nde biriktirilen atıklar, Odunpazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından, geri dönüşüm işlemi için geri dönüşüm tesislerine veya çevreye zarar vermeden bertaraf edilmek üzere Çevre lisanslı bertaraf tesislerine gönderiliyor.

Vatandaşlar, ayrıca 0552 250 43 46 numaralı Odunpazarı Belediyesi ALO ATIK Whatsapp hattına mesaj atarak atıklarının adreslerinden alınmasını sağlayabiliyor. Hizmete sunulduğu günden itibaren Odunpazarı Belediyesi Atık Getirme Merkezinde 475 litre Bitkisel atık yağ, 1.570 kg. atık elektrikli ve elektronik eşya, 3.400 kg atık pil ve batarya ve 120 kg floresan lamba toplandı.

 

 


 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar