24 Mayıs 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Orman Genel Müdüründen Eskişehir İncelemeleri

​Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey Eskişehir’e geldi. Orman Fidanlığında yapılan biyoyakıt enerji ve ısı tesisinde incelemelerde bulundu. Bölge Müdürü Recep Temel’den çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyarette, Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Dairesi Başkanı Emin Şimdi ile Fidanlık ve Tohum İşleri Dairesi Başkanı Salim Sığırcı da hazır bulundu.

01.09.2018 Cumartesi günü Sakarya’daki programının uzaması nedeniyle akşam saatlerinde Eskişehir’e gelen Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, şehir girişinde Bölge Müdür Recep Temel tarafından karşılandı. Burada konuşlu bulunan trafik ekibiyle bir çay içildi ve program gereği Orman Fidanlık Müdürlüğüne geçildi. OGM Araştırma Uygulamaları Şube Müdürü Murat Başar tarafından projelendirilen “Jean Pain Metodu ile Enerji Üretimi” tesisi yerinde görüldü. Bitkisel ve orman atıklarının çürütülmesi ile ısı ve metan gazı üretilmesi amaçlanan tesisin çalışması incelendi. Demo olarak yapılan tesiste 18 ay boyunca 65 derecelik bir elde edilecek. Ayrıca metan gazı da üretmek mümkün olacak, ancak depolama sorunu ve güvenlik nedeniyle şimdilik gaz üretimi yapılmayacak.

Tesis hakkında bilgi alan Genel Müdürü Bekir Karacabey, tesisin ekonomik olup olmadığı ve orman köylerinde kullanılıp kullanılamayacağı konusun araştırılması talimatını verdi.

Daha sonra personelle bir araya gelen Genel Müdürümüz Sayın Karacabey, Bölge Müdürü Recep Temel’den Eskişehir’deki ormancılık çalışmaları ve yatırımları hakkında bilgi aldı. Personelin sorunlarını da dinleyen Genel Müdürümüz, genç danışman mühendislere de tavsiyelerde bulundu.

Eskişehir’e tekrar geleceğini söylenen Genel Müdür geç saatlerde Ankara’ya döndü.

Programa, Bölge Müdür Yardımcıları Adil Koçaslan, Metin Topçu, İsmet Kıraç, Enstitü Müdürü Dr. Teoman Güner, Fidanlık Müdürü İzzet Bolatkıran, Şube Müdürleri ve İşletme Müdürleri de katıldı.​Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar