18 Haziran 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Halk Sağlığı Etkinliğinde Orman Müdürlüğünden Destek

​Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü “Halk Sağlığı Sokağı” adı ile bir etkinlik düzenledi. Bölge Müdürlüğümüzde destek vererek fidan ve bitki çayı dağıtımı yaptı.

3-9 Eylül tarihlerinde kutlanan Halk Sağlığı Haftası nedeniyle Eskişehir’de biz dizi etkinlik gerçekleştirildi. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Adalar mevkiinde bir sokak “Halk Sağlığı Sokağı” olarak düzenlendi. Kurulan stantlar ile vatandaşlar, hastalıklar, alınacak önlemler, kanser taramasının önemi, kan şekeri ölçümü, aile sağlığı gibi konularda bilgilendirildi. Kızılay’da stant açarak kan bağışının ve organ bağışının önemine vurgu yaptı.

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ise 2 ayrı stantta vatandaşlara fidan dağıtımı ve OGM bitki çayı dağıtımı yaparak ilgi çekti. Vali vekili Akın Ağca, İl sağlık Müdürü Doç.Dr.Uğur Bilge ve Orman Bölge Müdürümüz Recep Temel ile birlikte sokağın açılışı yaptı. Stantları tek tek gezen Vali Vekili Ağca, Orman Bölge Müdürlüğü standında vatandaşlara bizzat çay ve fidan dağıtımı yaptı. Emeği geçenlere teşekkür eden Vali vekili Akın Ağca, etkinliğin hafta boyunca devam edeceğini söyledi.

Orman Bölge Müdürlüğü ilk gün bin adet sedir fidanı ile bin adet bitki çayı dağıttı. Etkinliğe Fidanlık Müdürü İzzet Bolatkıran ve İşletme Müdürü Akın Akman’da katıldı.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar