3 Temmuz 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Fidan Dikim Kampanyasına Sahip Çık

Bugün Fidan Yarın Nefes

Senin de Bir Fidanın Olsun

Ağaçlandırmada tarihi rekorun kırılacağı büyük güne az kaldı. 11.11.2019 günü saat 11.11’de bütün Türkiye’de eş zamanlı olarak 3 saat içinde 11 milyon fidan toprakla buluşturulacak. Vatandaşlar da internet üzerinden dikilen fidanları sahiplenebilecek, isteyen fidan başına 10 lira bedel ile katkı sağlayabilecek.

11.11.2019 tarihinde ki fidan dikim organizasyonu için hazırlıklar devam ederken görsel medya ve sosyal medya üzerinden de duyurular hızla yayılıyor. Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğünün sorumluluk alanında yer alan Eskişehir ilinde 290 bin, Afyonkarahisar ilin de ise 142 bin fidan dikilecek.

“Bugün Fidan Yarın Nefes” başlığıyla duyurulan kampanyada, internet üzerinden https://gelecegenefes.com/ adresine girildiğinde sizi bulunduğunuz ildeki fidan dikim etkinliği alanlarına yönlendiriyor. Adınızı ve mail adresinizi girerek dikilecek bir fidanı sahiplenebiliyorsunuz. İsterseniz 10 lira karşılığında bir fidan dikimine katkı sağlayabiliyor, sevdiklerinize fidan hediye edebiliyorsunuz.

Dakikada bir güncellenen harita ile de her ilde sahiplenilen fidan sayısı görülüyor. Kampanyanın başladığı ilk hafta Eskişehir ilinde dikilecek 290 bin fidanın 93.595 adedi vatandaşlarca sahiplenildi. Afyonkarahisar ilin de ise 142 bin fidanın 45.875 adedi sahiplenildi. Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel her iki ilde de yaşan vatandaşlara, sivil toplum örgütlerine, kurum ve kuruluşlara çağrıda bulunarak fidanların sahiplenilmesi için destek istedi.

81 ile bakıldığında fidan sahiplenmesi konusunda 81 il sıralamasına bakıldığın il beş de, Bartın, Ağrı, Bursa, Diyarbakır ve Amasya illeri geliyor.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.