9 Aralık 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

15 Bin Kişi Kirletti, 15 Kişi Temizledi

Eskişehir El Ele Gülümsetmeye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri farkındalık oluşturmak amacıyla doğada çevre temizliği yaptılar. Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği halinde Kocakır Yangın Hareket Merkezinde toplanan dernek üyeleri, ilk önce çevre, doğa ve ağaçlandırma üzerine bir sohbet gerçekleştirdiler.

Daha sonra Kocakır ormanlık alanı ile Seyitgazi yolu kenarında kalan alanda temizlik yaptılar. Dernek Başkanı Hande Bayrak ve arkadaşları elerline poşetleri alarak yol boyunca araçlardan atılan çöpleri topladılar. Etkinliğe Orman İşletme Müdürü Doğan Kiras’da eşlik etti.

Derneklerinin sosyal medya zerinde 30 bin takipçisi olduğunu söyleyen Hande Bayrak “Birçok yardımlaşma çalışması yapıyorduk. İlk kez çevre temizliği etkinliği yaptık. Bu bir başlangıç, bundan sonra daha kalabalık guruplar ile doğayı çöplerden kurtaracağız. Destekleri için Orman Teşkilatına teşekkür ederiz” dedi.

2 saatlik çalışma ile onlarca poşet çöp toplandı. Toplanan çöpler ayrıştırılmak ve geri dönüştürülmek üzere ilgili yerlere teslim edildi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar