9 Aralık 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hayata Toprağı Tanıyarak Başladılar

Eskişehir Lamia Dayaç Anaokulu, Parlayan Yıldızlar anasınıfı öğrencileri hayata topraktan başladı. Ana yaşam kaynağımız olan toprak konusunu inceleyen minikler, Orman Fidanlığı, Toprak Araştırma Enstitüsü ve Kayaç Parkına bir gezi düzenledi.

Öğretmenleri Zeynep Kaya, Stajyer Öğretmenleri Gizem Sezgin ve Emre Bozbıyık’ın yönetiminde Orman Fidanlığına gelen öğrenciler, ilk önce Orman Toprak ve Ekoloji Araştırmaları Enstitüsünü gezdi. Burada uzmanlardan toprak çeşitlerini, renklere göre ayrımlarını öğrendiler. Kimyasal bulunan laboratuvarlar hariç diğer alanları gezen minikler daha sonra Kayaç Parkını görmeye geçtiler.

Burada Orman Yüksek Mühendisi Dr.Nejat Çelik, çocukların anlayabileceği düzeyde kayalardan toprak oluşumunu anlattı. Türkiye’nin dört bir yanından getirilmiş 81 adet kaya ve maden örneklerini gösterdi. Çocuklar kayalara dokunma fırsatı buldu.

Programın son bölümünde ise fidan üretim yerleri gezildi. Kozalaktan tohumun çıkarılması, ekilmesi, fidanların büyümesi çocukları anlatıldı.

Geziyi tamamlayan anasınıfı öğrencilerine Orman Genel Müdürlüğünün yayını olan Sincap çocuk dergisi verildi. Ayrıca gezinin anısına birer adet sedir ve lavanta fidanı hediye edildi.



Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar