3 Temmuz 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hayata Toprağı Tanıyarak Başladılar

Eskişehir Lamia Dayaç Anaokulu, Parlayan Yıldızlar anasınıfı öğrencileri hayata topraktan başladı. Ana yaşam kaynağımız olan toprak konusunu inceleyen minikler, Orman Fidanlığı, Toprak Araştırma Enstitüsü ve Kayaç Parkına bir gezi düzenledi.

Öğretmenleri Zeynep Kaya, Stajyer Öğretmenleri Gizem Sezgin ve Emre Bozbıyık’ın yönetiminde Orman Fidanlığına gelen öğrenciler, ilk önce Orman Toprak ve Ekoloji Araştırmaları Enstitüsünü gezdi. Burada uzmanlardan toprak çeşitlerini, renklere göre ayrımlarını öğrendiler. Kimyasal bulunan laboratuvarlar hariç diğer alanları gezen minikler daha sonra Kayaç Parkını görmeye geçtiler.

Burada Orman Yüksek Mühendisi Dr.Nejat Çelik, çocukların anlayabileceği düzeyde kayalardan toprak oluşumunu anlattı. Türkiye’nin dört bir yanından getirilmiş 81 adet kaya ve maden örneklerini gösterdi. Çocuklar kayalara dokunma fırsatı buldu.

Programın son bölümünde ise fidan üretim yerleri gezildi. Kozalaktan tohumun çıkarılması, ekilmesi, fidanların büyümesi çocukları anlatıldı.

Geziyi tamamlayan anasınıfı öğrencilerine Orman Genel Müdürlüğünün yayını olan Sincap çocuk dergisi verildi. Ayrıca gezinin anısına birer adet sedir ve lavanta fidanı hediye edildi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.