3 Temmuz 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

81 ÇOCUK ANIKABİR’DE ‘GELECEĞE NEFES’ OLDU

81 ÇOCUK ANIKABİR’DE ‘GELECEĞE NEFES’ OLDU
  • 11 Kasım 2019 Pazartesi
  • 1271 kez okundu

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gelecek nesillere "Daha yeşil bir Türkiye" bırakmak için başlatılan "Geleceğe Nefes Seferberliğinde", 81 çocuk, Atatürk'ün 81'inci ölüm yıldönümünde Anıtkabir'i ziyaret etti.

Anıtkabir'deki resmi törenlerin ardından 81 ili temsilen çocuklar, Anıtkabir Komutanlığı tarafından gösterilen alana 81 adet fidanı dikti. Böylece 11 Kasım'da 81 ilde, 2023 noktada 3 saat içinde 11 milyon fidanın dikileceği "Geleceğe Nefes Seferberliğine" saatler kala, çocuklar Atatürk'ün manevi huzurunda geleceğe nefes oldu.

FİDAN SAHİPLENME 13.5 MİLYONU AŞTI

Geleceğe Nefes Seferberliği kapsamında oluşturulan www.gelecegenefes.com web sitesinde sahiplenilen fidan sayısı 13.5 milyonu aştı. Sahiplenilen bu fidanların 11 milyonu Cumhurbaşkanlığı tarafından her yıl kutlanmak üzere Milli Ağaçlandırma Günü ilan edilen 11 Kasım'da yapılacak törenlerle toprakla buluşacak. Sahiplenilen fidanların 11 milyonun üzerinde kalan kısmının dikimi ise kasım ayı içinde tamamlanacak. 

ÇİFTE DÜNYA REKORU GÜNÜ

"Geleceğe Nefes Seferberliği" kapsamında 11 Kasım'da Türkiye,2 Guinness Dünya Rekoru'na da adını yazdıracak.

Çorum'daki törenlerde 1 saat içinde dikilecek fidanlar ile "1 saatte en çok fidan dikme dünya rekoru" kırılacak. 81 ilde yapılan törenler sırasında vatandaşların çekeceği fidan diken insan fotoğraflarından www.gelecegenefesalbum.com  adresinde oluşturulacak albüm ile de "Dünyanın En Büyük Online Fidan Diken İnsan Albümü" rekoru, Türkiye adına tescil edilecek.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.