9 Aralık 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’de Geleceğe Nefes Olduk

​Eskişehir ilinde 11.11 “Geleceğe Nefes “ Fidan dikimi muhteşem görüntülere sahip oldu. Muttalip mevkiindeki etkinliğe Sinema Sanatçısı Hülya Köçyiğit’in de katılması programa renk kattı. Tören alanını dolduran 2 bin kişi hem eğlendiler, hem fidan diktiler.

Törene Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu Başkan Vekili Prof.Dr.İskender Pala, Milletvekilleri Prof.Dr.Nabi Avcı, Harun Karacan, Prof.Dr.Emine Nur Günay ve, il protokolü, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Eskişehir merkezindeki tören saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile başladı. Kalabalık bir basın mensubunun takip ettiği etkinlikte ilk konuşmayı Orman Bölge Müdürü Recep Temel yaptı. Misafirlere hoş geldiniz diyen Sayın Temel, Geleceğe Nefes kampanyasının ayrıntılarını paylaştı. Eskişehir’de ki ormancılık ve ağaçlandırma çalışmalarından da örnekler veren Bölge Müdürü Recep Temel “Bugün 160 lokasyonda 290 bin fidanın toprakla buluşturup, geleceğe nefes oluyoruz” dedi.

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak da yaptığı konuşmada, fidan dikim sahalarını hazır eden ve bu görkemli töreni hazırlayan orman teşkilatına teşekkür etti. Sayın Çakacak konuşmasının devamında “Eskişehir ağaçlandırma konusunda üzerine düşeni yapmaktadır. Bugün sadece Türkiye için değil dünyamız için önemli bir gündür. Diktiğimiz fidanlarla dünyada yaşayan tüm canlılara daha fazla nefes olacağız. Unutmayalım ki kıyametin kopacağını bilsen bile elindeki fidanı dik diyen bir ümmetin temsilcileriyiz” dedi.

Daha sonra fidan dikimine geçildi. Katılımcılar sahaya yayılarak fidanları toprakla buluşturdu. Protokolde fidan dikimini gerçekleştirdi.

Katılımcıların fidan dikerken fotoğrafları çekildi. Misafirler, hazırlanan ve üzerinde 11.11 yazan tabelaların ve platformun önünde fotoğraf çektirmek için birbirleri ile yarıştı.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar