4 Haziran 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hayat Yuvaya Sığar

​Ormanlardaki biyolojik mücadele yöntemlerinden biri olan böcekçil kuşlar için kuş yuvası asıldı.

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Eskişehir Orman İşletme Müdürlüğü sınırları içindeki ormanlık alanlara 3 bin kuş yuvası asıldı. İş, daha önce karınca naklinde olduğu gibi, özel ormancılık büroları vasıtasıyla yaptırıldı. Böylece özel sektör desteklenmiş, yeni istihdam sağlanmış oldu.

Bilindiği gibi; kuşlar orman ağaçlarına zarar veren böcekleri ve larvalarını yiyerek biyolojik dengeyi sağlıyor.  Kuşlar bu yuvaları kuluçka döneminde aktif olarak kullanıyor. Yuvalar, diğer yırtıcı ve sürüngenlerin zarar vermemesi için belli yüksekliğe ve gövdeden uzağa asılıyor. Yuvanın girişi de güneye çevriliyor.

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü 2020 yılı için 4 Orman İşletmesince toplam 6 bin adet kuş yuvası asılmasını planladı.​Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.