2 Temmuz 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BİLİNÇSİZ BESLEME YAPMAYIN!

BİLİNÇSİZ BESLEME YAPMAYIN!
  • 28 Mayıs 2020 Perşembe
  • 2169 kez okundu

Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Ece Bilgin, artan hava sıcaklıkları nedeniyle sokak hayvanları için herkesin kapısının önüne bir kap su ve bir kap mama bırakması gerektiğini hatırlattı. Mama yoksa hayvanların tüketebileceği türden yemek artıkları bırakılmasının altını çizen Bilgin, aksi takdirde hem masum canların hem de çevre kirliliği nedeniyle insanların sağlığının zarar göreceğini vurguladı.

Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Ece Bilgin, pandemi süresinde getirilen sokağa çıkma kısıtlamalarının sokak hayvanlarını etkilediğini ve hava sıcaklıklarının artması nedeniyle sokaklarda yaşam savaşı veren masum kediler, köpekler, kuşlar ve diğer tüm canlıların her zamankinden daha çok su ihtiyacı çektiğini belirtti.  Bilgin “Temiz kaplar içinde evlerimizin önüne, yakınımızdaki parklara su bırakırsak onların yaşama tutunmalarına bir nebze destek oluruz. Elbette o su kabının hemen yanına bir de mama, yoksa evimizde o canların tüketebileceği et, tavuk, balık fazlalarını da ilave edersek işte o zaman iyiliğimiz, hayrımız perçinlenir, insanlık vazifemizi eksiksiz yerine getirmiş oluruz.” dedi.

Bütün bunları yaparken temizlik ve hijyen kurallarına dikkat etmemiz gerektiğini önemle vurgulayan Bilgin şöyle devam etti:

“Hayvanların tüketemeyeceği cinsten zeytinyağlı yemek artıkları, reçelli ekmekler, pasta türü gıdaları bırakmanın hem onların sağlığına zarar vereceğini hem de çevre kirliliğine yol açacağını unutmamalıyız. Canlar ile yemeğimizi paylaşmalı, onlara direkt olarak çöplerimizi bırakmamalıyız. Bırakılan uygun gıdaların da titizlikle takip edilmesi, yenmeyen gıdaların kokuşmadan, bozulmadan alınması ve atılması da ihmal edilmemelidir. Bu şekilde can dostluğuna yakışan bir tavır sergileyerek, çevremizden gelebilecek eleştirileri de peşinen engellemiş oluruz. ”

    

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.