9 Ağustos 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Güneş Enerjisi Santralleri sayesinde çevre kirliliği azalıyor

Enerji için her geçen gün gerek maddi gerek doğaya verdiği zararlar bakımından bedeller ödüyoruz. Bu bedelleri en aza indirmek, temiz enerjiyle mümkün.

Hava kirliliği başta olmak üzere çevre kirliliğini azaltmak için temiz enerjiye yönelmemiz gerektiğini belirten  HT Solar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ahmet Beler, havayı kirletmeyen, atık oluşturmayan ve sürdürülebilir en önemli enerji kaynaklarından birinin güneş olduğunun altını çiziyor.

Dünyanın kurtuluş anahtarı temiz enerji

Temiz enerji için üniversite, devlet ve özel sektörün birlikte hareket etmesi gerektiğine değinen HT Solar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ahmet Beler, sözlerine şöyle devam etti, “Gelecekte yaşanabilir bir dünya için fosil yakıtlardan enerji elde etmeyi bırakarak temiz enerjiye odaklanmalıyız. Doğayla ve ekosistemle uyumlu temiz enerji, dünyamızın kurtuluşunun anahtarı olacak. Dünyamızı kurtaracak olan bu enerjiden daha çok faydalanmak adına Ar-Ge yatırımlarına ağırlık veriyoruz. HT Solar Enerji olarak globalde Ar-Ge faaliyetlerine yıllık 10 milyon dolar harcıyor ve 20 yüksek teknoloji kuruluşuyla iş birliği yapıyoruz.”

Güneş enerjisi Ar-Ge ve hammadde yatırımlarının kaderini belirliyor

Güneş enerjisinin işletme ve ülkeler için faydasına değinen Beler, “Enerji, üretim yapan işletmelerin en büyük maliyetleri arasında yer alıyor. Özellikle dışa bağımlı olan ülkelerde enerji maliyeti, hammadde ve Ar-Ge gibi alanlara yapılacak yatırımın kaderinde büyük rol oynuyor. İşletmeler enerji maliyetlerini, Ar-Ge yatırımları ve hammadde üretimine kaydırarak, üretim ve teknoloji güçlerini artırabilirler. Böylece doğrudan ülkenin üretim ekosistemine katkı sağlayabilirler. Çevreye ve üretime olan katkılarından dolayı, devlet otoritelerinin de yenilenebilir enerji yatırımlarına teşvikler vermesi büyük önem taşıyor” dedi.

“Çevreye duyarlı ve sürdürülebilir üretim yapıyoruz”

Çevreye sadece ürettikleri panellerle değil fabrikalarında uyguladıkları iş modelleriyle de katkı sağladıklarını sözlerine ekleyen Beler, “Fabrikamızda uyguladığımız birçok tedbir ve yatırım ile çevreye saygılı üretim yapıyoruz. Ayrıca atıklarımızı tehlikeli ve tehlikesiz atık olarak kaynağında ayrıştırılması için çalışmalar yürütüyoruz. Tehlikeli atıklarımızı işinde uzman, lisanslı firmalara gönderiyoruz ve çevreyi kirletici etkisi olabilecek tehlikeli ve tehlikesiz atıkların doğaya karışmasının da önüne geçiyoruz. Atıklarımızın geri dönüşüme kazandırılmasını sağlayarak kaynakların etkin kullanılmasına yardımcı oluyoruz. Fabrikamızın ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi sertifikası bulunuyor ve bu standardın yükümlülüklerini düzenli olarak yerine getiriyoruz. PV Cycle üyeliğimizle satışını yaptığımız güneş panellerin ömürleri bittiğinde toplanarak bertarafını veya geri dönüşümünü sağlıyoruz. Bu sertifikalar 3 yılda bir yenileniyor ve her yıl ara denetimler gerçekleştiriliyor” dedi. 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.