9 Ağustos 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’de İncelemede Bulundular

Eskişehir’de İncelemede Bulundular
  • 13 Haziran 2020 Cumartesi
  • 2450 kez okundu

Orman Genel Müdür Yardımcıları Hayati Özgür ve Mehmet Çelik ile Fidanlık ve Tohum İşleri Dairesi Başkanı Fahrettin Ay Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğünde bir dizi incelemelerde bulundu.

11.06.2020 günü Eskişehir’e gelen üst yöneticilerimiz, Bölge Müdürü Recep Temel, Yardımcıları Adil Koçaslan, Metin Topçu, İsmet Kıraç ve personel tarafından karşılandı. Pandemi nedeniyle mesafe kurallarına uygun yapılan karşılamadan sonra, Bölge Müdürünün makamında bir süre dinlendiler. Daha sonra ana binadaki tadilatlar yerinde görüldü, Ömür yerleşkesine geçilerek Çatacık Orman İşletme Müdürlüğünün yeni binasında incelemeler yapıldı ve personel ile görüşüldü. Ömür yerleşkesi ile Orman Fidanlığını birbirine bağlayacak yeni botanik yürüyüş yolundaki çalışmalar incelendi, proje üzerinde konuşuldu.

Ziyaretin devamında Kayaçpark gezildi. Orman Yüksek Mühendisi Dr.Nejat Çelik, kayaç parkının yapılış sürecini ve parkta bulunan kaya ve maden örneklerini anlattı. Toprağın ana maddesi olmaları ve Ormancılık açısından önemleri hakkında bilgiler verdi. Yine Fidanlığın içinde bulunan Orman Toprak ve Ekoloji Araştırmaları Enstitüsüne geçildi. Enstitü Müdürü Doç.Dr.Teoman Güner çalışmalar hakkında bilgi aktardı. Toprak ve bitki analiz laboratuarlarındaki çalışmalar yerinde görüldü.

Daha sonra Genel Müdür Yardımcılarımız ve Daire Başkanımız, Fidanlık Müdürlüğüne geçtiler. Fidanlık Müdürü İzzet Bolatkıran, ülkemizin en büyük fidanlığı olan Eskişehir Orman Fidanlığını tarihçesi ve yaptığı üretimle ilgili bilgi verdi. Üretim parselleri, tohum depoları, seralar gezildi, otomatik sulama sistemi görüldü. Özellikle Tıbbi ve Aromatik Bitki üretim parselinde inceleme yapıldı. Üst yöneticilerimiz üretim konusunda fikirlerini beyan ettiler.

Eskişehir programının son bölümünde ise Mihalıççık Orman İşletme Müdürlüğünün projesi olan Oğlakçı ağaçlandırma sahasına geçildi. 1999 yılında ağaçlandırılan ve 2017 yılında tekrar revizyona alınan sahadaki ot alma çalışmaları yerinde görüldü. Sahaya dikilen 660 bin adet Karaçam, Ahlat, Ardıç, Meşe, Sedir, Badem ve Tuz çalısının başarılı olduğu tespit edildi. Orman İşletme Müdürü Abdullah Bardakçıoğlu teknik bilgi verdi.

Eskişehir incelemelerini tamamlayan Genel Müdür Yardımcılarımız Hayati Özgür, Mehmet Çelik ve Daire Başkanımız Fahrettin Ay, Bölge Müdürü Recep Temel ve ekibine teşekkür ederek Ankara’ya döndü.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.