9 Ağustos 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESOGܒye Tıbbi Bitki Bahçesi

​Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ve Osmangazi Üniversitesi işbirliğiyle oluşturulan Tıbbi ve Aromatik Bitki Bahçesine fideler dikildi.

Etkinliğe Rektör Prof.Dr.Kemal Şenocak, Orman Bölge Müdürü Recep Temel, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Arslantaş, Prof. Dr. Kamil Çolak, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Metin Topçu, İl Sağlık Müdürü Doc.Dr.Uğur Bilge, Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doc.Dr.Duran Katar, Orman Fidanlık Müdürü İzzet Bolatkıran, İşletme Müdürü Doğan Kiras ve Başmühendis Ender Tuncer katıldı.

Protokol temsili olarak, Orman Fidanlığında yetiştirilen bitkileri toprakla buluşturdu. Toprak işlemesi Orman Bölge Müdürlüğünce yapılan 100 dekarlık sahaya 20 farklı türde, 20 bin tıbbi ve aromatik bitki dikildi. Lavantadan adaçayına, kantarondan tıbbi naneye kadar binlerce bitki ilk günden güzel bir görsel oluşturdu.

Bahçe içerisinde; bitki üretim alanları, uygulamalı açık eğitim alanları, kapalı (prefabrik) eğitim alanı, bitkisel ürünler elde etme-satış alanı, rekreasyon amaçlı bitki parselleri, açık dinlenme alanı, yeme-içme alanı ve çocuk oyun alanının yer alması planlanıyor.

Aynı zamanda bahçede yer alacak tıbbi aromatik bitki türleri ile çalışma yürütmek isteyen Eczacılık, Gıda uzmanları için de standart ve içerik analizleri yapılmış Ar-ge materyali sağlanabilecek.​Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.