24 Eylül 2021 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

OGM: Sosyal medyada ortaya çıkan asılsız iddialara itibar etmeyin

OGM: Sosyal medyada ortaya çıkan asılsız iddialara itibar etmeyin
  • 2 Ağustos 2021 Pazartesi
  • 1665 kez okundu

28 Temmuz tarihinden itibaren Türkiye’nin pek çok ilinde meydana gelen orman yangınları ile mücadelemiz devam ediyor.

Başta Antalya Manavgat, Muğla Marmaris, Adana, Mersin olmak üzere son 4 günde çıkan 112 orman yangınından 107’si tüm ekiplerin üstün gayreti ile kontrol altına alınmış durumda. 2 ilde devam eden 5 yangını ise kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor. Ekipler aynı zamanda 4 gün içerisinde toplam 62 adet kırsal alan yangınına da müdahale etti.

Ekiplerin üstün gayretleri ile mücadele ettiği orman yangınlarında, 13 uçak, 9 insansız hava aracı, 45 helikopter, 6 yönetim helikopteri, 1 insansız helikopter, 708 arazöz ve su ikmal aracı, 120 iş makinası ve yaklaşık 4800 personel görev yapıyor.

7’den 70’e tüm vatandaşların seferber olduğu orman yangınlarında tüm kamu kurum ve kuruluşları da üstün gayretleriyle Genel Müdürlüğümüze destek veriyor. Öte yandan dost ve komşu ülkeler de sağladıkları desteklerle mücadelemize güç katıyor.

Orman yangınlarının devam ettiği süreçte, özellikle sosyal medyada ortaya çıkan asılsız iddialara itibar edilmemesi ve resmi kaynakların bilgilendirmeleri dışındaki paylaşımların dikkate alınmaması önem arz etmektedir.Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar