29 Ekim 2021 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Sarısu’da Sular Çekildi PİSLİKLER ORTAYA ÇIKTI

Yaz döneminin kurak geçmesi, sulama için kullanım gibi nedenlerle Eskişehir iç sularında sular çekildi, Sarısu gibi kanallarda sular tamamen bitti. Ortaya çıkan pislikler ise pes dedirtti.

Zemzemiye, Keskin Göleti, Musaözü Göleti gibi pek çok iç sularda sulardaki çekilme ile su içinde sorumsuzca atılan yabancı maddeler gün yüzüne çıktı. Özellikle alkol şişeleri, alkol kutularının ön plana çıktığı bu pislikler içerisinde neredeyse yok yok denebilir. Koltuğundan, klazetine, araba lastiklerine kadar pek çok atıkların buralara atılmış olması çevreye karşı olan duyarlılığımızı bir kez daha gösterdi.

Sarısu kanalındaki çekilen sular sonrasında ortaya çıkan görüntüler pes dedirtti. Peki neden buraları kullananlar bu alanları sahiplenemiyor, tekrar gelecekleri yeri neden pis bırakmaktan çekinmeden kirleterek bırakmaktalar, su içine bu gibi maddeleri atıkları neden atıyorlar?

Hepimizin durup düşünmesi gereken bu görüntülerin buraları bu hale getirenleri UTANDIRMASINI umuyoruz..

 Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar