29 Kasım 2021 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hindistanlı Mohanji, Eskişehir’in Gürleyik köyüne 112 adet dut fidanı armağan etti

Hindistanlı Mohanji, Hindistan’dan Eskişehir’e gelerek Gürleyik köyüne 112 adet dut fidanı armağan etti. Mohanji, fidanların dikimini, arkadaşları birlikte kendi elleriyle Gürleyik köyünde diktiler.

Eskişehir’i çok sevdiğini ve doğaya ve çevreye çok önem verdiğini belirten Mohanji konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘’Hindistan’dan Osmanlı’nın doğum yeri olan ve Eskişehir’e gelmeme katkısı olan Eskişehirli eğitimci Gülseren Şenyüzlü’dür. Gülseren Şenyüzlü’nün yönlendirmesi ile, 112 adet dut fidanı satın alarak Eskişehir’in Gürleyik köyüne armağan ettim. Akabinde   Eskişehir’den Gürleyik köyüne arkadaşlarımla birlikte giderek 112 adet dut fidanını arkadaşlarımla beraber kendi ellerimizle diktik. Doğaya ve çevreye katkımız, köylüler tarafından memnuniyetle karşılandı. Gürleyik köyü halkının tüm sevginize ve desteğinize teşekkür ediyoruz. Eskişehir’in Gürleyik köyü tarihi önemi olan bir köydür. İleriki yıllarda bu diktiğimiz dut fidanları büyüyecek ve Gürleyik köyünün doğasına katkısı olacaktır. Gürleyik köyü, doğa güzelliklerine sahip olan bir köy ve turistik bir yer’’ dedi.

Fidan dikiminde sonra, Mohanji ve arkadaşları; Gürleyik köyü’nden Eskişehir’e dönerken 11. yüzyılın büyük ustası Tapduk Emre'nin mezarını ziyaret ettiler. Gürleyik köyü’ne 112 adet dut fidanı dikilmesi için giden gruba; Eskişehir Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Dr. Süleyman Sırrı Kabadayı ve Gürleyik Doğal ve Tarihi Varlıkları Koruma Derneği Başkanı Halit Gürsoy eşlik etti.

Gürleyik Doğal ve Tarihi Varlıkları Koruma Derneği Başkanı Halit Gürsoy, ‘’ Gürleyik köyüne; 112 adet dut fidanı armağan eden Mohanji’nin doğaya ve çevreye katkısından dolayı, bu davranışı köylülerimiz tarafından takdirle karşılandı ve mutlu etti’’ dedi.

 

HABER / FOTOĞRAF: ERTUĞRUL ALTINEL – ESKİŞEHİR

 

 Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar