29 Kasım 2021 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İnönü Bal Ormanı Genişletiliyor

Eskişehir İnönü ilçesindeki Bal Üretim Ormanı genişletiliyor. İlk ürünler alındı, üretici memnun. İnönü ilçesine 60 milyon liralık yatırım töreninde ballar görücüye çıktı.

Eskişehir İnönü İlçesinde Milletvekili Prof.Dr.Emine Nur Günay’ın da  katılımı ile yeni yatırımlar için bir program düzenlendi. Programa Orman Bölge Müdür Yardımcılarımız Metin Topçu ve Hasan Bozan, Şube Müdürü Hulusi Yıldız ile İşletme Müdürü Doğan Kiras’ da katıldı. Bölge Müdür Yardımcısı Metin Topçu bir konuşma yaparak ilçedeki ormancılık çalışmalarını anlattı. Bal ormanına da değinen Sayın Topçu “Orköy destekleri çerçevesinde arıcılık yapmak isteyenlere faizsiz kredi vermekteyiz. Arı ve orman birbirinden ayrı düşünülemez. Geçen sene kurduğumuz 42 hektarlık bal ormanımızı bu yıl 50 hektar daha büyütüyoruz. Bal verimini artıran bitki ve fidan türlerini dikeceğiz” dedi.

İlçeye yapılan Bal Ormanı yeni bir heyecana sebep oldu. İlçe halkından 80 kişi arıcılık kursunu tamamlayarak sertifikalarını aldı. Bal Ormanında üretilen ilk ürünleri de İnönü Belediyesi alarak “İnbalı” markasıyla satışa sundu.

Yatırım programında ilçeye yapılacak manda yetiştiriciliği, ılıca Park yeşil alanı ve Toki evleri projeleri de açıklandı.

 Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar