29 Kasım 2021 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eko Turizm Rotaları Belirleniyor

Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel Çatacık Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı şefliklerdeki yapılması planlanan eko turizm rotaları, bisiklet parkuru, çadır kamp alanları ve GGT sahaları ile trüf ormanında incelemelerde bulundu.

İncelemelere Bölge Müdür Yardımcısı Hasan Bozan, Şube Müdürü Hulusi Yıldız İşletme Müdürü Erdal Doğan ve şefler eşlik etti.

Dünyaca ünlü sarıçam ormanlarının bulunduğu Çatacık Orman İşletme Müdürlüğünün Değirmendere ve Arıkaya Şefliklerindeki ormancılık çalışmaları yerinde görüldü. Buralarda düşünülen eko turizm alanları tespit edildi, ortalama 300 yaşlı sarıçamların bulunduğu Abide Ormanı ve Kızıl Geyik Üretim sahasının bitişinde olan piknik alanı görüldü. 1970’li yıllarda kullanılan İşçi Eğitim Kampı tesislerinin turizme kazandırılması üzerine görüş alışverişi yapıldı. Yürüyüş yolları, patikalar, seyir terasları, bisiklet yolları, kamelyalar, yağmur barınaklarının yapılabileceği yerler tartışıldı.

Programın ikinci kısmında ise Arıkaya Köyü yakınlarında tesis edilen Badem, lavanta ve trüf sahalarının durumu incelendi. Bölge Müdürü Recep Temel Orman Teşkilatının artık çok çeşitli konulara el attığına değinerek” “Sadece Çam dikip, tomruk ürettiğimiz günler çok geride kaldı. Artık ormanlarımızı daha fonksiyonel olarak planlıyoruz” dedi.

İncelemeler, Bölge Müdürümüzün emeği geçenlere teşekkür etmesi ile sona erdi.​

 



Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar