25 Nisan 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

REFERANDUM HABERLERİ TAVAN YAPTI

Geçtiğimiz ay Türkiye’de gündemin öne çıkan başlıkları belli olurken, basında 16 Nisanda yapılacak olan Anayasa Değişikliği Referandumu ile ilgili haberlerin öne çıkması dikkat çekti. Medya Takip Ajansı Interpress’in her ay üç bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan ‘Türkiye Gündemi” haber araştırmasına göre, Şubat ayında yazılı basında en çok terör ile ilgili haberlerin yer aldığı tespit edildi.  Başta DAEŞ ve PKK terör örgütlerinin yaptığı saldırılar olmak üzere ülkemizde meydana gelen terör olayları ile ilgili yazılı basına 39 bin 155 haber yansıdığı tespit edildi. Yapılan operasyonlar ve çeşitli olaylarda şehit olan asker, polis ve sivil vatandaşlarımız hakkında da yazılı basında 20 bin 115 haber çıktığı saptandı.

Türkiye’nin Yeni Gündemi Referandum

Meclisten 339 oyla geçen anayasa değişikliği sonrası halkın oyuna sunulacak olan paketin oylanma tarihi belli olurken, 16 Nisanda yapılacak olan referandum hakkında yazılı basında 31 bin 120 haber çıktığı tespit edildi. Referandum haberlerinin yanı sıra çok konuşulan başkanlık sistemi de medyada 4 bin 892 haberle gündem oldu.

FETÖ Operasyonları hala medyanın gündeminde

Gündemin öne çıkan başlıkları arasında devam eden FETÖ Operasyonları üst sıralardaki yerini hala korurken, devletten temizlenmesi için uğraşılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)  hakkında geçen ay yazılı basında 19 bin 651 haber çıktığı belirlendi.

Şubat ayının öne çıkan diğer başlıkları

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sınır ötesindeki terör örgütlerine yönelik olarak başlattığı ve halen devam eden ‘Fırat Kalkanı’ harekatında terör örgütü DAEŞ’in kontrolündeki  El Bab ele geçirilirken, operasyon hakkında yazılı basına 4 bin 846 haber yansıdığı belirlendi. Çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile tartışmaların odağında olan Olağanüstü Hal (OHAL) uygulaması hakkında yazılı basında 3 bin 385 haber yer aldığı tespit edildi. Geçtiğimiz ay özellikle Çanakkale bölgesini etkileyen depremler halk arasında korku yaratırken, medyanın da gündeminde olan sarsıntılar hakkında yazılı basında 2 bin 375 haber çıktığı belirlendi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar