25 Nisan 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Seçim günü büyük provokasyon!

Birgün ve Cumhuriyet Gazeteleri referandum günü yine yaptıkları çarpıtma haberlerle gündeme geldi. Vatandaş ise yapılan algı operasyonuna isyan etti.

Referandum propaganda süreci boyunca  algı operasyonu yapan hayırcı medya, seçim günü yine provokatif haberlerle gündem oluşturmaya çalıştı.

Diyarbakır'ın Çermik İlçesi'ne bağlı Yabanardı Köyü'nde seçim sandıklarının kurulduğu köy okulunun bahçesinde aralarında husumet olduğu bilinen 2 aile arasında tartışma çıktı. Tartışmanın silahlı kavgaya dönüşmesi sonucu 3 kişi hayatını kaybederken, 3 kişi ise yaralandı.

Sandık başında silahlı kavga! 3 kişi öldü

Birgün Gazetesi Diyarbakır'da yaşanan bu kavgayı çarpıtarak Twitter hesabından "Diyarbakır'da AKP'lilerin sandıkta yapmak istedikleri usulsüzlüğü engellemek isteyen iki kişi öldürüldü" diye paylaştı.

1-014.png

VATANDAŞ İSYAN ETTİ

Birgün Gazetesinin yaptığı algı operasyonuna vatandaşlardan tepki yağdı...

BİR SKANDAL DA CUMHURİYET GAZETESİNDEN

Sağlık Bakanlığının referandumdan önce başlattığı çalışma sayesinde bugün Türkiye'nin bir çok yerinde engelli ve hasta vatandaşlar oylarını sağlık ve sandık üyelerinin gözetiminde ambulanslarda kullandı.
 

Oyunu ambulansta kullandı!


Cumhuriyet Gazetesi ise CHP’li sandık üyesinin gözetiminde engelli bir vatandaşın yasaya uygun olarak araçta oy kullanmasını 'Arabanın içinde toplu Evet mührü bastılar' şeklinde verdi.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar