20 Nisan 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Referandum öncesi sahneye koydular oyun bitti

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kundaklayan Mehmet Ali Algül, sanat merkezinin avukatının da talebi üzerine tahliye edildi.

28 Şubat dönemlerinde yoğun propaganda aracı olarak kullanılan, zaman zaman günümüzde de yapılan bir haber tarzı var. Bu haber tarzında genelde "İçki içti, dayak yedi" ya da "Ramazan'da oruç tutmadı diye saldırı" şeklinde manşetler, başlıklar kullanılır.

"MÜJDAT GEZEN'İN TİYATROSUNA SALDIRI" HABERİ GERÇEK Mİ, KURGU MU?

Benzer şekilde kurgu olarak karşımıza çıkan bir çok olay, haber hala yapılırken, son olarak Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin 'kundaklanması' haberi bu şekilde karşımıza çıktı.

ALKOLİĞİN BİRİ SALDIRDI DİYE, ANINDA PROPAGANDA YAPMIŞLARDI

Alkolik bir adam, hedefi/sebebi belli olmaksızın Müjdat Gezen'in sahibi olduğu sanat merkezine saldırdı, merkezi yakmak istedi.

Referandum öncesi anında algı operasyonuna girişip "İşte AKP Türkiyesi" propagandasına başladılar. Referandum geçti, haberin bir önemi de kalmadı.

"SALDIRGANI AFFETTİ, ÇAYA DAVET ETTİ" HABERLERİ TÜREDİ

Haliyle saldırı gerçekleştiğinde ortalığı ayağa kaldıran Müjdat Gezen, saldırıyı yapan adamın serbest kalmasını istedi. Yetmedi, bir de; "Saldırganı çaya davet etti." haberleri birbiri ardına yayınlanmaya başladı.

Referandum öncesi sahneye koydular oyun bitti

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar