25 Haziran 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Sözde Kalmasın: SONUNDA BİZİ ANLAYAN BİRİ ÇIKTI

Eskişehirde bir çok konuda araştırma haberlerine imza atan ve bir çok basın kuruluşunuz yazmaya cesaret edemediği konuları yazan 2eylülün haberlerinde ifade ettiği pek çok konu gündeme geldi.. İşte 2eylünün haberleriyle ilgili o açıklamalar.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Engin Çakmak’ın son açıklamaları, 2Eylül’ün ısrarlı haberlerinin ne kadar doğru olduğunu, Büyükşehir’in birçok sorun konusunda “2Eylül’ün dediğine geldiğini” gösterdi

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Engin Çakmak, Es Tv’de katıldığı bir programda dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Engin Çakmak’ın açıklamaları, 2Eylül’ün yıllardır Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan konularda yaptığı haberlerin ne kadar doğru olduğunu da gözler önüne serdi. Porsuk Çayı’ndaki güvenlik önlemleri, otopark sorunu, Hayvanat Bahçesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin de güneş enerjisi yatırımları yapması gerektiği konusundaki açıklamalar, Büyükşehir’in birçok sorun konusunda “2Eylül’ün dediğine geldiğini” ve çeşitli çalışmalar başlattığını gösteriyor. 

‘ÜCRETSİZ HAYVAN ALINABİLİYOR, BAŞVURU YAPTIK’
Büyükşehir Belediyesi’nin yıllardır skandallarla gündemden düşmeyen Hayvanat Bahçesi ile ilgili tüm gelişmeleri sadece Eskişehir’in değil Türkiye’nin de takip ettiği 2Eylül, hayvanlara milyonlarca lira ödenecek yerde bu hayvanların Avrupa Hayvanat Bahçeleri Birliği’nden ücretsiz alınabileceğini de kamuoyuna tek duyuran olmuştu. Engin Çakmak, “Avrupa Hayvanat Bahçesi Birliği var. Oradan ücretsiz hayvan alımı mümkün. Mevzuata göre ‘A’ lisansı almanız gerekiyor. Başvurularımızı yaptık. Süreci bekliyoruz” diyerek, birçoğu yapılan ihalelerle milyonlarca liraya alınan hayvanların aslında ücretsiz alınabileceğini de kabul etmiş oldu.

>> 2 MİLYONA PENGUEN
>>BECERİKLİ İKİ ŞİRKET 4 ORTAK
>> BEDAVASI VARKEN 2 MİLYON 300 BİNE!

>> EYVAH, HAYVAN İHALESİ!


‘PORSUK’A CAN SİMİTLERİ KONULACAK’
Porsuk Çayı’ndaki güvenlik önlemlerinin yetersizliğine yıllardır dikkat çeken 2Eylül, 24 Nisan 2012’deki “Porsuk’a can simidi gerek” başlıklı haberiyle içinden nehir geçen birçok kentte can simitlerinin mutlaka bulunduğuna, Eskişehir’de de olması gerektiğine dikkat çekmişti.
Aradan geçen 5 yılda birçok ölüm yaşandı ve 2Eylül hep bu eksikliğe dikkat çekti. Şimdi Engin Çakmak, “Porsuk boyuna belli aralıklarla 100 adet can simidi monte edilecek. Halatlarımız yenilendi. Tedbirlerimizi alıyoruz” dedi.

GÜNEŞ SANTRALİ KURMAK ZORUNDAYIZ
Yıllardır güneş enerjisi yatırımlarının önemine dikkat çeken 2Eylül, son olarak Türkiye’deki CHP’li tüm büyükşehir belediyelerinin de güneş santralleri kurduğunu ama Eskişehir’de kurulmadığını gündeme taşımıştı. Engin Çakmak, ““Proje grubumuz, güneş enerjisiyle ilgili bir proje geliştirdi. 7 megawatt’ı planladık. 2 megawatt’ın iznini aldık. 9,5-10 megawatt Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin elektrik gideri var. Çok ciddi elektrik masrafımız var. Büyükşehir Belediyesi temiz enerjiyi kullanarak, enerji üretecek. Teşvik kapsamında. Kredileri de hazır. Bunu yapmak zorundayız” dedi.

 

 

>> PORSUK'A CAN SİMİDİ ŞART

>> GÜNEŞ  PATLAMASI
>> ONLAR YAPIYOR BİZİMKİ BAKIYOR

‘OTOPARK İŞİNİ HALLETMEK LAZIM’
Yıllarca “Eskişehir’de yeterli otopark var, vatandaşlar kullanmıyor” diyen Büyükşehir Belediyesi’nden bir bürokrat belki de ilk defa bu sorunu açıkça dile getirerek, çözülmesi gerektiğini belirtti. Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılında Bizim Şehir bülteninde  “Eskişehir’de yeterli otopark var, vatandaşlar kullanmıyor” ifadeleriyle tepki çekmişti. 2Eylül, o tarihe kadar otopark sorunuyla ilgili bir dolu haberini hatırlatarak, “Büyükşehir’den masallar” başlığı ile Büyükşehir’in yaklaşımının yanlışlığına dikkat çekmişti. Engin Çakmak, şimdi yaptığı açıklamada, “Otopark işini halletmek lazım. Odunpazarı’nda Zeytinoğlu Caddesi’nin trafiğe kapatılması konusunda ciddi talepler var. Gündemimizde. Geniş ve doğru bir planlama yapmak lazım. Oradaki esnafımızı mağdur etmemek lazım. Tur otobüsleri de kent içine girip, ziyaretçilerini bıraktıktan sonra, kendileri için ayrılan toplanma alanında bekleyecek” dedi.

>> BÜYÜKŞEHİR'DEN ŞOK KARAR
>> YİNE OTOPARKA DÖNDÜ
>> EMNİYET: YETERLİ OTOPARK YOK
>> SAVTEKİN CADDESİ DE OTOPARKA DÖNDÜ
>> EN BÜYÜK OTOPARKI KAYBEDİYORUZ
>> OTOPARK MEYDANI!
>> BÜYÜKŞEHİR'DEN MASALLAR
>> BU BİTMİŞ HALİ Mİ!
>> OTOPARK YAPILDIKTAN SONRA GELİN!

 

2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar