20 Temmuz 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

VALİ ÇAKACAK’IN BASIN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

VALİ ÇAKACAK’IN BASIN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
  • 24 Temmuz 2017 Pazartesi
  • 4171 kez okundu

Anayasanın, kanunların ve evrensel hukuk normlarının belirlediği ölçüler içerisinde; kişisel hak ve özgürlüklerle, millî menfaatleri temel alarak; özgürlük, tarafsızlık, ve objektiflikten taviz vermeden çalışmalarını yürüten bir basının varlığı demokratik toplumların en önemli güvencelerinden birisidir.

İlerleyen teknolojiyi en etkin şekilde kullanan yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşlarımız yaptıkları haberlerle toplumun geniş bir kesimini etkilemektedir. Bu sebeple basın kuruluşlarımızın her haberi ince eleyip, sık dokumaları; kişilerin özel hayatlarına ve kişilik haklarına azami titizlik göstermeleri; tüm bunları yaparken de özgür, tarafsız ve objektif olmaları; bunun yanında içinde yaşadıkları toplumun kamu düzeninin ve meslek etiğinin gerektirdiği değerleri de göz ardı etmemeleri çok önemlidir.

Tarihimizin en büyük ve en kanlı ihanet kalkışmasının yaşandığı 15 Temmuz 2016 gecesi, millî bir duruş sergileyen, halkın ve demokratik toplum düzeninin  yanında yer alan bir basının, koskoca bir milletin kaderini nasıl tayin edebildiğine hepimiz şahit olduk. İşte bu sebepten basın kuruluşlarımızın evrensel normlardan taviz vermeden, sorumlu bir yayıncılık anlayışıyla hareket etmeleri ülkemiz ve milletimiz için elzemdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, basında sansürün kaldırılışının 109. Yıldönümünde, sorumlu gazetecilik anlayışıyla görevlerini en güzel şekilde yerine getirmeye çalışan tüm basın mensuplarımızın ‘’24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’’ nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar