26 Mayıs 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İki ülke arasında işbirliği yapılacak

İki ülke arasında işbirliği yapılacak
  • 12 Ağustos 2017 Cumartesi
  • 5134 kez okundu

Bir dizi ziyarette bulunmak için Eskişehir’e gelen Kazak gazeteci ve televizyoncular Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. TGF Genel Başkanı Karaca, iki ülke arasında gazetecilik mesleği konusunda çeşitli işbirliği ve projeler yapılacağını söyledi.

Ziyarette konuşan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca, EGC’nin Türkiye’nin en köklü cemiyetlerinden biri olduğunu vurguladı. Kazak gazetecileri Eskişehir’de ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirten Karaca,‘‘ Gerçekten 2 gün içerisinde Eskişehir’in güzellikleri gezilmez, görülmez. En az 3 gün lazım. Ama 2 gün içerisinde sizlere hem Eskişehir’in güzelliklerini hem de Eskişehir basınının durumunu, Eskişehir basınındaki bazı kurum ve kuruluşları ziyaret ettirdik. Sizleri aramızda görmekten son derece mutluyuz. Sayın Başkana çok teşekkür ediyorum. Türk birliğinin oluşması için bu tür buluşmalara çok ihtiyacımız var. Türk Dünyası her zaman birlik beraberlik için mücadele veriyor. Bizde Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak bu mücadeleye her zaman destek verdik ve vermeye devam edeceğiz’’ dedi.

‘Türk Dünyası 3. Gazetecilik Şurası’nı Kazakistan’da yapacağız’
 Eskişehir’in Türk Dünyası üzerinde çok büyük bir etkisi olduğunun altını çizen Karaca,‘‘ 2013 Türk Dünyası başkenti Eskişehir’desiniz şu anda. Bu bağlamda başkent oluşumuzdan sonra bizim düzenlemiş olduğumuz 2014 yılı Türk Dünyası 1. Gazetecilik Şurası’nda başlayan birliktelik bundan sonra da devam edecektir. Şu anda Türk Dünyası başkenti Kazakistan’da. İnşallah Sayın Valimizin desteği ile de 3’üncü Şura’mızı Kazakistan’da Ekim Kasım ayı gibi yapacağız. Birliğimiz ve beraberliğimizin devam etmesini diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

‘Ortak projelerimizin devamını diliyorum’
 Türk Dili Konuşan Gazeteciler Vakfı Başkanı Naziya Bissenova da,‘‘ Vakıf olarak güzel projeleri hayata geçirdiklerini söyledi. İlk geldiğimde Eskişehir’i çok beğendim ve Kazak gazetecilerin de görmesini istedim. Geçen yıl Ege Üniversitesi’nde bir konferansımız olmuştu. Bundan sonra da projelerimiz olacak. Türk Dili Konuşan Gazeteciler Vakfı’nın 3’üncü yılını kutlayacağız. İnşallah sizde aramızda olursunuz. Yılmaz Başkan’a çok teşekkür ediyorum bizi ağırladığı için. Bundan sonra da ortak projelerimiz olmasını temenni ediyorum’’ diye konuştu. Konuşmaların ardından Başkan Karaca, Bissenova’ya plaket takdim ederken, Bissenova da Kazakistan’dan getirdiği hediyeyi Karaca’ya verdi. Hatıra fotoğrafı çekiminin ardından ziyaret sona erdi. Kazak gazeteciler daha sonra çeşitli basın kuruluşlarını ziyaret etti.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar