23 Ocak 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Y.Özdil kin kustu: 2019 model mollaların, asalak gibi...

Sık sık Atatürk kitabı derleyip fahiş fiyatlara satmasıyla ünlenen Yılmaz Özdil, binlerce öğrenciye burs veren vakıflara yapılan belediye yardımını kesilmesine çok sevindi. Bu uygulamayı “Arap lisanıyla vakit geçiren 2019 model mollaların, asalak gibi besiye çekilmesine son verildi” diye anlatarak kutladı.

Sözcü Yazarı Yılmaz Özdil yine Atatürk’ü kullanarak dindarlara iftiralar attı. Atatürk’le ilgili kitaplarında anlattığı olayların gerçeği yansıtmadığı, tarihçiler tarafından defalarca ispatlanan Yılmaz Özdil kaleme aldığı son yazısında yine tarihi gerçekleri anlatmak yerine Atatürk hikayeciliği yaptı. Atatürk’ün Büyük Taarruz öncesi Konya’da bir medrese yaptığı ziyareti diyaloglar haline getiren ve orada yaşananları kafasından kurgulayan Özdil yine dindarları hedef aldı.

Medreseye gidenlerin savaştan kaçmak için bu yola başvurduklarını, din eğitimi kisvesi altında medreselere kaçtıklarını anlatan Özdil, 17-18 yaşındaki gençlerin “Kıdemli sarıklı” diye bahsettiği hocalarına karşı yerlere kadar eğilerek saygı takiyyesi yaptıklarını söyledi.

ÖZDİL'DEN KURGU HİKAYELER

Medreseleri tarikat yuvası olarak niteleyen Özdil, Atatürk’ün Konya’daki ziyaretten dolayı çok sinirlendiğini ve burada medrese hocasının tavrından dolayı “Bu asalakların askere alınmaları için emir vereceğim, utanmadan yardım istiyorlar, savaş sona erince bunları mali dayanaklarından, vakıflardan yoksun edeceğim, bu vakıflar mollaların yaşam kaynağıdır, mutlaka son vereceğiz!” diye açıklama yaptığını iddia etti.

DİNİ EĞİTİM SADECE ARAP LİSANMIŞ!

Konuyu Ekrem İmamoğlu başkanlığındaki İBB’nin vakıflara yaptığı yardımı kesmesine bağlayan Özdil, üniversitelerde okuyan binlerce öğrenciye burs ve yardım sağlayan vakıflara da dil uzattı.

İBB’nin uygulaması için “Arap lisanıyla vakit geçiren 2019 model mollaların, asalak gibi besiye çekilmesine son verildi” ifadesini kullanan Özdil, dini eğitim almayı da Arap lisanıyla vakit geçirmek olarak açıkladı.

Haber 7Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar