23 Ocak 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“SU SAVAŞLARI”NA EN İYİ BELGESEL ÖDÜLÜ

TRT Belgesel Kanalında Yayınlanan Yapımcılığını A23 Medya’nın ve Yönetmenliğini Birol Eroğlu’nun Üstlendiği “Su Savaşları” Belgeseli Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği'nin (RTGD) Geleneksel "Medya Oscarları Ödülleri’nde “En İyi Belgesel” Ödülüne Layık Görüldü. 

Geçtiğimiz Şubat ayında TRT Belgesel kanalında izleyiciyle buluşan Su Savaşları Belgeseli’nin ekran yüzleri Çağlar Demirkapı ve Hakan Girginer 29 Ağustos Perşembe günü düzenlenen Medya Oscarları Ödülleri töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden ödüllerini teslim aldılar.

“Asıl kahramanlar Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Sivil Toplum Gönüllüleri”

Ödülü belgeseldeki kıyafetleriyle teslim almaya gelen Çağlar Demirkapı ve Hakan Girginer ödül hakkında düşüncelerini şöyle ifade ettiler; “Trt Belgesel’in uluslararası atılım vizyonunun bir parçası olmaktan mutluyuz. Artık Türk belgeselcileri dünyanın her yerinde, her tür belgeseli çekebiliyorlar. Asıl kahramanlar dünyanın 128 ülkesinde milyonlarca insanın hayatına dokunan Türkiye Cumhuriyeti ve Türk sivil toplum gönüllüleridir. Artık tarih boyunca sürdürdüğümüz “su medeniyeti” mirasıyla bugün dünyanın heryerinde çalışan bir çok gönüllümüz var.”

Türk belgeselciliğini yeni bir anlatımla buluşturan "Su Savaşları", tarihten bizlere kalan su misyonunu ekrana taşıyor.

Suya doğrudan ulaşamayan milyonlarca insanın hayatına dokunan ve bu insanların hayatını değiştirmek için yola çıkılan belgeselde dünyanın adı bile duyulmayan ülkenin köylerdeki, insanlarla suyu buluşturdu.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar