23 Ocak 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TRT’nin yeni durağı Çin olacak

TRT’nin yeni durağı Çin olacak
  • 12 Eylül 2019 Perşembe
  • 1529 kez okundu

Farklı ülkelerdeki ofisleriyle yayıncılık ağını genişleten TRT, Çin’in başkenti Beijing’de ofis açıyor. Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Bizden bir güzel haber daha; Türkiye'nin yumuşak güçlerinden ve yabancı dillerde yaptığı yayıncılık atağı ile gurumuz TRT artık Çin’de ofis açıyor” dedi.
 
Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, TRT’nin Çin’de ofis açacağını söyledi. Büyükelçi Önen, gelişmeyi Twitter üzerinden “Bizden bir güzel haber daha; Türkiye’nin yumuşak güçlerinden ve yabancı dillerde yaptığı yayıncılık atağı ile gurumuz ‪TRT artık Çin’de ofis açıyor” iletisiyle duyurdu. Önen iletisinde “TRT Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Alcan ile Pekin’de açacakları ofis ve Çin’de atacakları adımlar üzerine istişarede bulunduk” diyerek görüşmeden fotoğraflar da paylaştı.
 
Büyükelçi Önen, TRT’nin ofis açacağı haberini Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve YDA Havalimanı İşletme A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç ile Ulusal Turunçgil Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaçmaz ve beraberindeki heyeti kabulünde de dile getirdi. Önen, heyetle turizm ve havacılık alanlarında işbirliği ve Türk turunçgil ürünlerinin Çin pazarına ihracatı konusunda fikir alış verişinde bulunduklarını belirti.
 
Öte yandan TRT’nin Pekin ofisinde görev yapacak ekibi, Çinli yetkililerden basın kartlarını alarak çalışmalara başladı.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar