5 Nisan 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Odunpazarı Belediyesi’nden konser

Odunpazarı Belediyesi, 27 yıl önce katledilen Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’yu anma programları dahilinde Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) Uğur Mumcu Anısına Türk Halk Müziği Özgün Eserler Konseri düzenledi. Konserde zaman zaman duygu dolu anlar yaşandı.

Odunpazarı Belediyesi, Uğur Mumcu Parkı’nda yer alan Mumcu’nun bombalı saldırıya uğradığı “06 YR 245” plakalı aracının sergilendiği anıtın önünde gerçekleştirilen anma töreninin ardından Uğur Mumcu Anısına Türk Halk Müziği Özgün Eserler Konseri düzenledi. YKSM’de gerçekleştirilen konsere Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt mazereti nedeniyle katılamazken, konserde Başkan Kurt’u temsilen Odunnpazarı Belediyesi Başkan Vekili Emre Genç yer aldı.

UĞUR MUMCU’NUN ‘VURULDUK EY HALKIM UNUTMA BİZİ’ ŞİİRİ OKUNDU

Odunpazarı Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından Uğur Mumcu Anısına düzenlenen konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İbrahim Turhan tarafından düzenlenen ve yönetilen konserde, birbirinden güzel ve özel 15 eser seslendirildi. Sözleri Hasan Hüseyin Korkmazgil’e müziği ise Ahmet Kaya’ya ait “Amnena” adlı eserin koro tarafından seslendirilmesi ile başlayan konserde, solist Ayhan Enet sözleri Enver Gökçe’ye müziği ise Ahmet Kaya’ya ait “Turan Emeksiz” adlı eseri okudu. Konserde Türk Halk Müziği Topluluğu  “Ankara’nın Taşına Bak”, “Büyüdün Bebeğim”, “Yiğidim Aslanım”, “Kız Çocuğu”, “Gül Dikeni”, “Mamak Türküsü”, “Duvarlar” ve “Uğurlar Olsun” adlı eserleri seslendirdi. Solist Ergün Elibaş “Lili Marlen Türküsü” ve “Yorgun Demokrat”; solist Meliha Kamacı ise “Aldırma Gönül” ile “Hasretinden Prangalar Eskittim” adlı eserleri icra etti. Konserde ayrıca Behiye Koçak ve Kemal Koçak Uğur Mumcu’ya ait “Vurulduk Ey Halkım Unutma Bizi” adlı şiiri okudu.

Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından Uğur Mumcu Anısına düzenlenen Özgün Eserler Konseri, dinleyicilerden büyük alkış topladı. Zaman zaman duygu dolu anların yaşandığı konser, dinleyicilerden tam not aldı.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.