5 Nisan 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Cumhuriyet’in bir yalanı daha deşifre oldu!

Cumhuriyet gazetesinde “Kriz öğrenciyi de vurdu” başlığıyla yer alan, asılsız ve maksatlı şekilde yapılan habere ilişkin habere Milli Eğitim Bakanlığından yalanlama geldi. Bakanlık, burs ödeneklerinin öğrencilerin banka hesaplarına yatırılmasına başlandığını duyurdu. Böylece Cumhuriyet'in bir yalanı daha deşifre olmuş oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı, bugün Cumhuriyet Gazetesi'nde yayınlanan "Kriz öğrenciyi de vurdu" başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığını belirterek, öğrencilerinin burs ödemelerinin yatırılmaya başlandığını açıkladı.

YALANI YİNE ELİNDE PATLADI
Yalan haberlerin adresi Cumhuriyet'in bir haberi daha elinde patladı. Bugün "Kriz öğrenciyi de vurdu" başlıklı bir haber yayınlayan Cumhuriyet'in mumu yatsıya kadar bile yanmadı.

MEB YALANLADI
Öğrencilerin 2020 yılı Ocak ayı burslarının kriz nedeniyle yatırılmadıpını iddia eden Cumhuriyet'e cevap Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi. Bakanlık, yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu haberin gerçeği yansıtmadığını duyurarak bugün itibariyle ödemelerin yapıldığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bugün bir gazetede yer alan "Kriz öğrenciyi de vurdu" başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Söz konusu haberde iddia edildiği gibi Bakanlık merkez birimleri tarafından il müdürlüklerine gönderilen resmi bir yazı bulunmadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Hazine ve Maliye Bakanlığı, öğrencilerin burs ödemeleri sürecinin tarafı değildir. 2020 mali yılı bütçe ödeneklerinin üç aylık dönemler halinde ilgili kurumların ihtiyaçları doğrultusunda kullanımını sağlayan 'Ayrıntılı Harcama Programı' Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından hazırlanmış olup söz konusu burs ödenekleri de bu çerçevede serbest bırakılmıştır. Burs ödeneklerinin öğrencilerimizin banka hesaplarına yatırılmasına başlanmış ve devam edilmektedir."

takvim.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.