2 Haziran 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

NY Times’ın 100 yıl önce ve 100 yıl sonra Türkiye haberi

2020 yılında Türkiye'nin Libya'daki rolünü yazan ABD merkezli gazete, 1920'de de Sevr'in maddeleri konusunda ortaya çıkan görüşleri aktardı.

New York Times gazetesi, Türkiye'nin Libya'daki başarısını sayfalarına taşıdı.

"Türkiye, Libya'da belirleyici olarak ortaya çıktı" başlığıyla Ankara'nın rolüne vurgu yapılan haberde, Türkiye destekli güçlerin darbeci Hafter'e karşı peş peşe zaferler kazandığı belirtildi.

Libya'daki gidişatı çarpıcı bir şekilde değiştiren Türkiye'nin, Hafter destekçisi Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni zor durumda bıraktığına işaret edildi.

NYT'DEN 100 YIL ÖNCE TÜRKİYE HABERİ

Aynı gazete, 100 yıl önce de Türkiye hakkında 10 Ağustos 1920 tarihinde imzalanan Sevr Anlaşması ile ilgili bir haber yaptı.

17 Mayıs 1920 tarihli haberde, Türkler'in anlaşmayı imzalayacağı, ancak daha sonra bunu etkisizleştirmeye çalışacağı aktarıldı.

"SEVR'İ KABUL EDELİM, SONRA AŞINDIRALIM"

O dönem yapılan haberde, Sevr maddelerinin açıklanmasıyla birlikte İstanbul'da tepkilerin başladığı kaydedildi.

Bazı gazetelerin "Bu anlaşmayı kabul etmektense ölüm yeğdir" dediği, bazılarının da "Kabul edelim, sonra aşındıralım" görüşünü paylaştığı bildirildi.

ensonhaber.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.