21 Ekim 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

CHP’li Barış Yarkadaş’tan ’Almanya’ yalanı! Rezil oldu...

Halk TV’de Almanya’nın Türkiye’ye turist göndermediğini söyleyen CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş rezil oldu. Almanya Türkiye’ye seyahat kısıtlamasını ağustos ayının başında kaldırmıştı.

CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş, İsmail Saymaz'ın da konuk olduğu Halk TV'de katıldığı programda akla ziyan iddialarda bulundu. Koronavirüs salgını nedeniyle çok sayıda ülke sınırlarını giriş çıkışa kapatırken bazı ülkelerde vatandaşlarına seyahat uyarıları ve kısıtlamaları getirdi. Bu ülkelerden birisi de Almanya. Türkiye'ye en çok turist gönderen ikinci ülke konumunda olan Almanya, koronavirüs salgınının patlak vermesiyle Türkiye'ye seyahat kısıtlaması getirmişti.

"ALMANYA TURİST GÖNDERMİYOR" YALANI! CHP'Lİ BARIŞ YARKADAŞ REZİL OLDU

Halk TV'deki programda bunu diline dolayan CHP'li Yarkadaş, Almanya'nın neden turist göndermediğini ise 'pes' dedirten bir izahla açıkladı. Yarkadaş Almanya'nın Türkiye'ye sattığı tıbbi cihazlar sayesinde Türkiye'de kaç koronavirüs hasta sayısı olduğunu bildiğini bu nedenle seyahat kısıtlaması getirdiğini iddia etti.

ALMANYA, TURİZM BÖLGELERİNE SEYAHAT İZNİ VERDİ

Yaptığı açıklamalarıyla her seferinde rezil olan Yarkadaş bu iddiasıyla da gündem den ne kadar uzak olduğunu ve eleştirmek için eleştiri yaptığını bir kez daha gösterdi. Yarkadaş'ın iddiasının aksine Almanya, koronavirüs (Covid-19) nedeniyle Türkiye'ye seyahat kısıtlamasını Ağustos ayı başında kaldırdı. Almanya, Kovid-19'dan nedeniyle Türkiye'ye yönelik uyguladığı seyahat uyarısını Ağustos ayında turizmin merkezi Aydın, Antalya, İzmir ve Muğla illeri için kaldırmıştı.

EN ÇOK TURİST ALMANYA'DAN

Alman turistler, Rusların ardından Türkiye'yi ziyaret eden en çok ikinci ülke vatandaşlarını oluşturuyor. 2019 verilerine göre Türkiye'ye en çok turist gönderen birinci ülke 7 milyon turist ile Rusya olurken, ikinci sırada da 5 milyondan fazla turist sayısıyla Almanya yer alıyor. Gelişmelerden bihaber olan Yarkadaş'ın mesnetsiz iddiası sosyal medyada da alay konusu oldu.

 

habervakti.com

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Apart

Espark Karşısı Günlük Kiralık Apart

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.