21 Ekim 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Diyanet TV yeni sezona hazır

Diyanet TV, yeni yayın döneminde yepyeni programları da izleyiciyle buluşturuyor.

Yeni sezonda, Hz. Peygamber’in hayatından hadis programlarına Kur’an tefsirinden dini sohbet programlarına kadar birçok program Diyanet TV’de ekranlara geliyor.

Yeni sezonda çocuklara özel sürpriz programlar da yer alıyor.

Diyanet TV’yi izleyen çocuklar, Hz. Peygamber’in hayatını, Kur’an’ı ve hadisleri çizgi filmlerle, çocuk tiyatrosuyla ve hikayelerle öğreniyorlar.

Ayrıca yeni yayın döneminde güncele ilişkin tartışma programlarından kültür sanata, sağlıktan psikolojiye kadar pek çok yeni program da Diyanet TV ekranlarında izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Diyanet TV, yeni yayın dönemi için hazırlıklarını tamamladı. Yayın içeriğini zenginleştiren Diyanet TV, 21 Eylül’de izleyiciyle buluşacak.

“Medya ve Din” ikinci sezonuyla Diyanet TV’de…

Medya ve din ilişkisini uzman konuklarla ele alan “Medya ve Din” ikinci sezonunda da Diyanet TV’de izleyiciyle buluşuyor.

İlk yayınladığı tarihten itibaren yoğun ilgi gören “Medya ve Din”de medyada dinin nasıl anlatıldığı, dini yayıncılığın tarihçesi, medya okuryazarlığı gibi konular etraflıca ele alınıyor.

Programda, medyanın hayatımızı kuşattığı günümüz dünyasında dinin, hayatın neresinde yer aldığı da masaya yatırılıyor. Program, medya okuryazarlığı konusunda da önemli ipuçları veriyor.

Mustafa Çuhadar’ın sunumuyla ekrana gelecek Diyanet TV’nin iddialı programlarından “Medya ve Din” yeni yayın döneminde de Diyanet TV’de.

Diyanet TV'den çevreye duyarlı bir program: “Bir Çöp Bir Çöptür”

Diyanet TV,  çevreyi ve doğayı temiz tutmak adına farkındalık oluşturacak bir programı izleyiciyle buluşturdu. “Bir Çöp Bir Çöptür” adlı programda, çevrenin dünya ve insanlık için önemine dikkat çekilerek, herkesin çevreye duyarlı olması noktasında mesajlar veriliyor.

“Dünya'ya bıraktığın tek iz çöp olmasın” ana temasıyla yola çıkılan programda izleyenlere çevreyi temiz tutma noktasında neler yapılması gerektiğine dair tavsiyelerde bulunuluyor. Deniz, orman, hava kirliliğinin neden olabileceği felaketlere dikkat çekiliyor.

Programda, doğanın sahibi değil, bir parçası olduğumuz bilinciyle gelecek nesillere, yeşiliyle mavisiyle daha temiz bir çevre bırakmak adına farkındalık ve duyarlılık oluşturmak amacıyla hayvanları korumanın, israf etmemenin, yerlere çöp atmamanın önemi vurgulanıyor.

Çöpüne Sahip Çık Vakfı Genel Müdürü Emrah Bilge’nin sunuculuğunu yaptığı program “Bir Çöp Bir Çöptür” Diyanet TV’de.

Kaynak: Diyanet Haber


Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Apart

Espark Karşısı Günlük Kiralık Apart

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.